Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Kradli nadajniki GPS z ciągników i sprzętu rolniczego – grozi im do 10 lat więzienia.

Kradli nadajniki GPS z ciągników i sprzętu rolniczego – grozi im… fot. KPP Sztum
Sztumscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch sprawców kradzieży nadajników od ciągników rolniczych oraz sprzętu. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni działali nie tylko na terenie powiatu sztumskiego, ale także na terenie powiatu kwidzyńskiego, gdańskiego oraz nowodworskiego. Zatrzymani usłyszeli łącznie 7. zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sztumscy kryminalni wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zajmującymi się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali 26 i 33-latka, którzy „wyspecjalizowali się” we włamaniach do maszyn rolniczych. Straty, które swoją nielegalną działalnością spowodowali, sięgają kwoty ponad pół miliona złotych.

- „Policjanci nad sprawą pracowali od początku tego roku, gdy otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie powiatu sztumskiego, w wyniku włamania do ciągnika rolniczego, pokrzywdzony stracił urządzenie GPS wraz z nawigacją wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy KPP w Sztumie. - „Dokładna analiza zawiadomienia i wykonane w tej sprawie czynności doprowadziła policjantów do kolejnych, podobnych przestępstw, do których doszło również na terenie powiatu kwidzyńskiego, gdańskiego i nowodworskiego”.

Dzięki wymianie informacji, współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej oraz innych komend, policjanci ze Sztumu skrupulatnie analizowali zebrane informacje, rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tych przestępstw, zabezpieczali materiał dowodowy, który bardzo dokładnie analizowano. Sprawdzali zapisy z kamer monitoringu i typowali sprawców tych przestępstw. Dzięki tym czynnościom policjanci ustalili tożsamość podejrzewanych o te przestępstwa osób.

- „Do zatrzymania włamywaczy doszło w ubiegłym tygodniu krótko przed godziną 5 na terenie powiatu malborskiego. Sztumscy kryminalni wspólnie z kryminalnymi z KWP w Gdańsku zatrzymali 26 i 33-latka. W aucie, którym jechali, znaleziono ukradziony chwilę wcześniej sprzęt od nawigacji GPS od ciągników. Osprzęt ten, jak wycenił pokrzywdzony rolnik, wart jest ponad 30 tysięcy złotych” - dodaje policjantka. - „Policjanci ustali miejsce, gdzie trafiały ukradzione podczas włamań przedmioty. Odzyskali ich znaczną część. Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli klucze do otwierania maszyn rolniczych, łomy, latarkę, kominiarkę, rękawice robocze oraz pieniądze”.

26-letni mieszkaniec powiatu malborskiego i 33-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy z Kwidzyna wnioskował o aresztowanie zatrzymanych. Sąd przychylił się do tego wniosku i obaj mężczyźni trafili tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa.

 

Zdjęcia i materiał wideo: KPP w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.