imieniny: pokaż (3 imiona)Włodzisław, Cyryl, Bożydar
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. Mł. kpt. Piotr Spiżewski walczył o tytuł najtwardszego strażaka 2024.

Sztum. Mł. kpt. Piotr Spiżewski walczył o tytuł najtwardszego strażaka… fot. źródło: KP PSP Sztum (remiza.com.pl)
W miniony weekend w Opolu odbyły się zawody OTF 2024 - Opole Toughest Firefighter, w których zmierzyli się strażacy z całej Polski. Wśród uczestników zawodów na najtwardszego strażaka był również funkcjonariusz sztumskiej komendy mł. kpt. Piotr Spiżewski, który z Opola wrócił z medalami.

W dniach 15-16 czerwca w Opolu odbyły się zawody OTF 2024 - Opole Toughest Firefighter, uwzględnione w kalendarzu imprez sportowych Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Zawody przeprowadzone zostały w formule FCC – Firefighter Combat Challange.

Mł. kpt. Piotr Spiżewski wystartował w trzech klasyfikacjach: indywidualnej, tandemie oraz w sztafecie. W klasyfikacji indywidualnej sztumski funkcjonariusz uplasował się na 7. pozycji. W tandemie razem z Mateuszem Kapszewiczem wywalczył srebrny medal. W biegach sztafet męskich i mix (start z jedną kobietą) razem z kolegami z drużyny Elita FCC Team nie mieli sobie równych, zdobywając dwa złote medale.

Już wkrótce, w dniach 27-29 czerwca mł. kpt. Piotr Spiżewski zmierzy się w zawodach Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski FireFit, które odbędą się w Toruniu.

Informacja i zdjęcia: KP PSP Sztum (remiza.com.pl), Fire Challenge Sztum