Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Ogromne zainteresowanie Dniem Otwartym malborskiej porodówki. Wideo i zdjęcia

Ogromne zainteresowanie Dniem Otwartym malborskiej porodówki. Wideo i… fot. TvRegionalna24.pl
Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku po raz drugi zorganizowało Dzień Otwarty Porodówki, podczas którego przyszli rodzice mogli m.in. sprawdzić warunki panujące na oddziale położniczo-ginekologicznym i zapoznać się z personelem.

W sobotę, 15 czerwca Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku zorganizowało Dzień Otwarty na oddziale położniczo – ginekologicznym. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma co się dziwić, bowiem od wielu lat malborska porodówka zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach na najlepszy oddział położniczo-ginekologiczny. Gdy naokoło słyszy się o zamykaniu kolejnych oddziałów, w Malborku remont przechodzą kolejne sale, by przyszłe mamusie w komfortowych warunkach mogły rodzić i w domowej atmosferze sal poporodowych cieszyć się swoim małym szczęściem. W ostatnim czasie na oddziale powstała trzecia sala porodowa i kolejna poporodowa oraz gabinet monitorowania noworodków po porodzie z komplikacjami.

W trakcie Dnia Otwartego przyszli rodzice mogli posłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w wielu warsztatach ze specjalistami, skorzystać z różnych porad, zwiedzić oddział i porozmawiać z położnymi. Podobnie jak rok temu, dla dzieci przygotowany był kącik zabaw i dmuchańce.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. starosta malborski Piotr Szwedowski i Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku Piotr Chodyniak.

Jak podkreśla w rozmowie z nami położna koordynująca na oddziale położniczo-ginekologicznym w Malborku Anna Majda – Sandomierska, pierwsza edycja Dnia Otwartego Porodówki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co w późniejszym czasie przełożyło się na liczbę urodzeń w malborskim szpitalu. I to ogromny sukces, zważywszy na to, że w ubiegłym roku w malborskim szpitalu na świat przyszło 683 dzieci, więcej o 77 niż w roku 2022. Bieżący rok również zapowiada się na kolejny rekord. Do Malborka rodzić przyjeżdżają kobiety nie tylko z naszego regionu, ale także z odległych miast i województw.

A co takiego malborski oddział robi, że wciąż utrzymuje się w rankingach na najlepszą porodówkę? Tego dowiecie się z materiału wideo.

Zapraszamy!

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.