Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Majowy weekend 2024 – podsumowanie policyjnych działań.

  • Wydanie nr 146/2024
  • 6 maja 2024, 11:31
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Majowy weekend 2024 – podsumowanie policyjnych działań. fot. zdjęcie poglądowe
Majowy weekend, choć inny niż zwykle, dla policjantów był okresem wytężonej służby. Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej i osoby poddane kwarantannie. W trakcie minionego weekendu stróże prawa zatrzymali też nietrzeźwego rowerzystę, który został ukarany mandatem karnym.

Za nami długi majowy weekend. W ciągu tych kilku dni sztumscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu.

- „Dbali, aby na tych głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Na drogach powiatu sztumskiego było więcej policyjnych patroli, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości były prowadzone kaskadowo. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

- „Podczas weekendu mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierującego cyklistę. Badanie alkomatem 39-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna za swoje postępowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł” - dodaje policjantka.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.