Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. Nie żyje 16-latek, który prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla.

Malbork. Nie żyje 16-latek, który prawdopodobnie zatruł się tlenkiem… fot. zdjęcie poglądowe
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań na terenie Malborka, gdzie prawdopodobnie 16-letni chłopiec zatruł się tlenkiem węgla. Mimo podjętych czynności ratunkowych, nie udało się go uratować.

W czwartek, około godz. 1:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Piaski w Malborku. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej, Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego.

- „Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letnia kobieta znalazła w mieszkaniu swojego 16-letniego syna, który był nieprzytomny” – wyjaśnia st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - „Funkcjonariusze ujawnili zwłoki 16-letniego chłopca, niestety jego życia nie udało się uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci może być zatrucie tlenkiem węgla”.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku poinformował, że działania zastępów polegały na wykonaniu badań na obecność tlenku węgla, który wykazał 250 ppm oraz przewietrzeniu pomieszczeń w mieszkaniu.

- „Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, który zlecił zabezpieczenie ciała celem wykonania sekcji i ustalenia przyczyny śmierci 16-latka” – dodaje st. sierż. Martyna Orzeł.

 

Strażacy ostrzegają, że w okresie grzewczym wzrasta ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych. Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym.

Tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.