Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. Wjechała na czerwonym i spowodowała wypadek – z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Zobacz wideo!

  • Wydanie nr 112/2024
  • 13 lutego 2024, 14:24
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 14 komentarze
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Na skrzyżowaniu Alei Rodła w Malborku z drogą na Grobelno doszło do zderzenia dwóch osobówek. W wyniku zderzenia 18-latka, która spowodowała wypadek, z obrażeniami ciała została odwieziona do szpitala.

W poniedziałek, 12 lutego około godz. 18:30 na skrzyżowaniu ulicy Aleja Rodła z drogą na Grobelno doszło do zderzenia dwóch osobówek.

- „Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 18-latka kierująca Fiatem chciała skręcić w lewo w kierunku Grobelna i przejechała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, wjeżdżając wprost pod nadjeżdżającą z kierunku Tczewa Toyotę” - wyjaśnia zdarzenie asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

W wyniku zderzenia młoda kobieta odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Z kolei osobową Toyotą podróżowały dwie osoby, którym na szczęście nic się nie stało.

- „Funkcjonariusze wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków, technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną” - dodaje policjantka.

Teraz śledczy, na podstawie zebranego materiału będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują! Zimowa aura jest bardzo zmienna, na drogach jest ślisko i znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Zwłaszcza od zmierzchu do świtu, kiedy jest ciemno, często występują mgły i opady deszczu ograniczające widoczność na drogach. Takie warunki wymagają od kierowców szczególnej ostrożności. Aby podróżować bezpiecznie należy przede wszystkim dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Przy śliskiej nawierzchni, nie zawsze dozwolona prędkość jest bezpieczna. Pamiętajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania. Pośpiech podczas podróży nie jest dobrym doradcą i może przynieść tragiczne w skutkach zdarzenia.

Zobacz wideo ku przestrodze!

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.