Wydanie nr 276/2022, Poniedziałek 3.10.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Weekend z wojskiem na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie.

Weekend z wojskiem - pod takim hasłem w dniach 13-15 sierpnia br. odbywać się będą centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W województwie pomorskim odbędą się pikniki w Kartuzach, Tczewie i Kościerzynie.

W niedzielę, 14 sierpnia br. w godz. 14-18 na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie odbędzie się piknik wojskowy organizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku.

Na terenie województwa pomorskiego zorganizowane zostaną jeszcze pikniki: w sobotę, 13 sierpnia br. w Kartuzach (przez WCR w Gdyni) i poniedziałek, 15 sierpnia br. w Kościerzynie (przez WCR w Gdańsku).

W ramach pikniku odbędzie się koncert orkiestry wojskowej, będzie wydawana grochówka wojskowa, a Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku wystawi mobilny punkt rekrutacyjny. Ponadto piknik uświetnią amatorskie występy wokalistów, chórów i zespołów wokalnych z Malborka i Pelplina.

Podczas całego pikniku zaprezentowany zostanie najnowszy sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Jednostek Wojskowych Wojska Polskiego, tj.: czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnię rakiet Langusta, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad oraz moździerz samobieżny Rak.

W pikniku udział wezmą:Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 3 Flotylla Okrętów, 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku, 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej, 49 Baza Lotnicza, 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Centrum Szkolenia Logistyki, Placówka Żandarmerii Wojskowej z Malborka oraz Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo-Kolekcjonerskie GWARD.

Rekruterzy WCR w Malborku będą informować o możliwości wstąpienia w szeregi nowej formy służby wojskowej jaką jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w pikniku.

 

 

 

 

Informacja: WCR Malbork

WCR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.