Wydanie nr 84/2023, Sobota 25.03.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Mariola, Dyzma, Nikodem, Maria, Lutomysł, Ireneusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. Kradną paliwo z zaparkowanych samochodów.

Malbork. Kradną paliwo z zaparkowanych samochodów. fot. zdjęcie poglądowe
Mieszkańcy naszego miasta alarmują o próbach i kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów na Osiedlu Południe i ul. Sienkiewicza. Jak temu zapobiec?

Z informacji, jakie nasza redakcja TvRegionalna24.pl dostała od jednej z mieszkanek Malborka wynika, że w ostatnim czasie doszło do kilku prób i kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów. Dotyczyło to głównie Osiedla Południe oraz ul. Sienkiewicza. Sprawa została zgłoszona na policję.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Komendę Powiatowa Policji w Malborku.

 

W odpowiedzi podkom. Katarzyna Marczyk wyjaśniła, że w ubiegłym miesiącu policjanci odnotowali dwa usiłowania oraz trzy kradzieże paliwa z zaparkowanych pojazdów.

- „Z przeprowadzonej przez nas analizy wynika, że do kradzieży najczęściej dochodziło w rejonie Osiedla Południe. Funkcjonariusze w ramach codziennych służb, są to również patrole wywiadowcze, mają za zadanie sprawdzać, szczególnie te miejsca w których dochodziło wcześniej do kradzieży. W działania zostali zaangażowani dzielnicowi oraz kryminalni. Analizujemy zapisy z kamer monitoringu, w dalszym ciągu zbieramy informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości osoby lub osób odpowiedzialnych za te kradzieże” - informuje podkom. Katarzyna Marczyk.

Policjanci zwracają się z prośbą do kierowców o właściwe zabezpieczanie swoich pojazdów.

- „Przede wszystkim zamykajmy dokładnie drzwi, okna oraz klapę bagażnika. Jeżeli samochód wyposażony jest w alarm należy go uruchomić. Nie pozostawiajmy wewnątrz pojazdu w widocznym miejscu rzeczy lub innych przedmiotów, które mogą przyciągnąć uwagę potencjalnego włamywacza. Nigdy nie zostawiajmy w samochodzie dokumentów” - wyjaśnia podkom. Katarzyna Marczyk i dodaje - „Parkując pojazd wybierajmy miejsce oświetlone i uczęszczane. Najlepszym rozwiązaniem jest parking na którym jest monitoring”.
 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
buśka
buśka 08.08.2022, 08:33
Nie wystarczy przecież dla wszystkich parkingów oświetlonych i monitorowanych, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie, a złodziej przyjdzie w kominiarce i nocą i nikt go nie rozpozna, zanim ochrona go wypatrzy zdąży nawiać i tyle, może patrole policji powinny pojawiać się nocą na ulicach, a Straż Miejska pilnuje tylko żeby kogoś dopaść jak zaparkuje w miejscu niedozwolonym, taka pomoc dla obywateli.
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 06.08.2022, 15:52
Ten rząd doprowadził Polaków do dziadostwa. Znowu ludzie kradną prąd, drewno, paliwo czy owoce. Węgla brakuje, drewna brakuje, cukru brakuje, wody brakuje, tylko złodziejskich polityków mamy w nadmiarze. Trzeba zrobić ze złodziejskim rządem to, co Polacy zrobili w 1981 roku. Kaczenko nie odważy się wprowadzić stanu wojennego.
paweł
paweł 05.08.2022, 07:54
żenujące wieśniaki... nadstawiać karku za parę litrów... Jak taki cwany niech cały CPN okradnie albo bank. Jeszcze raz powtórzę ŻENUJĄCE WIEŚNIAKI może to przeczytają.
Xoxox
Xoxox 04.08.2022, 14:41
Po zgłoszeniu kradzieży paliwa 10 dni później prokuratura przysłała pismo o umorzeniu więc szybko się uwineli mieszkańcy raczej nie mają co liczyć na pomoc ze strony władz
gosc
gosc 05.08.2022, 07:56 (odpowiedź do Xoxox)
jak z każdym "problemem obywatelskim" a z bezdomnymi coś robią? ciekawe czy to nie oni byle mieć na wino. Co takiemu zależy. Zdarza się to w miejscach gdzie jest ich najwięcej właśnie śródmieście i południe przy fidesie. - samosąd zostanie jedynym rozwiązaniem żeby bronić swojego dobytku.
jasna
jasna 07.08.2022, 20:08 (odpowiedź do gosc)
Bezdomni to problem całego miasta. Ale to prawda - gromadzą się tam gdzie wiedzą, że im dane i wolno. DUŻĄ winą za to obarczam okoliczne sklepy (mam na myśli Sienkiewicza) gdzie pijani, często resztką sił kupują, a sprzedawcy im sprzedają alkohol. Redakcji daję dobry sygnał na jeszcze lepszy materiał, bo takim sklepom powinno odbierać się koncesje na alkohol. Przepisy są ale wśród sklepów jest jeszcze większe rozpasanie. Pijanym można kupować alkohol i żadne przepisy w tym zakresie nie sa respektowane, ani tym bardziej sankcje. Policja spisuje pijących ale dociec skąd mają alkohol to już nie wnikają. Więc jak ma być dobrze skoro w obliczu prawa, jest ono jawnie, bez skrepowania łamane, na oczach wszystkich. Władz miasta nie wykluczając.