Wydanie nr 222/2022, Środa 10.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. 270 uczestników Biegu i Marszu NW wałami von Plauena.

  • Wydanie nr 222/2022
  • 4 lipca 2022, 14:54
  • Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl
  • BieganieWiadomościSport
Malbork. 270 uczestników Biegu i Marszu NW wałami von Plauena. fot. Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl
W niedzielę, 3 lipca odbył się szósty z kolei bieg i marsz Nordic Walking wałami von Plauena. Wydarzenie sportowe uroczyście zostało otwarte przez Burmistrza Miasta Malbork oraz Dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości w biegu oraz marszu na dystansie 5 kilometrów. Biegacze i marszerzy zjechali do Malborka z całej Polski. Łącznie w imprezie wzięło udział 270 uczestników, m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Sztumu, Dzierzgonia, Malborka i Nowego Stawu. Zarówno trasa, jak i tereny, którymi biegli uczestnicy na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających – trasa przebiegała obok baszty Szarysz za mostem.

- „W XIX wieku linia kolejowa Berlin-Królewiec odcięła tę część zamku, jeszcze się nią zajmiemy, natomiast wy dzisiaj możecie ją eksplorować na sposób sportowy” - mówił Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

Jako pierwsi na starcie wyruszyli biegacze. Po dwóch godzinach wystartowali marszerzy, którzy byli sprawdzani przez arbitrów oceniających techniki chodu i za rażące błędy wręczających żółtą kartę, która dodawała jedną minutę do czasu końcowego. Uczestnikom wydarzenia umilała oprawa muzyczna. Głównymi organizatorami wydarzenia było Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Organizacja Imprez Sportowych „Valdano”. Bieg nie mógł odbyć się bez partnera strategicznego „Alior Bank S.A. w Warszawie”. Pozostałymi partnerami imprezy byli: Gmina Malbork, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Rekreacji, Turystyki i Zdrowia w Malborku, PHU Malnaft Sp. z o.o. w Malborku, Leier Polska S.A. zakład w Malborku, Gmina Stegna, Good Time w Gdyni, drukarnia ,,hp-graf” w Malborku, CUMIK w Malborku, Piekarnia „Koszykowa” w Malborku, sieć sklepów „Sokół” w Malborku, „Petaluda” B&B Izabela Górnikiewicz.


 

Zapraszamy na materiał wideo i foto relację z wydarzenia.

 

 

 

Materiał przygotował: Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl

Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.