Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. Zdaniem mieszkańca to nie ksiądz chodził po kolędzie na Sienkiewicza. Sprawdziliśmy to.

Malbork. Zdaniem mieszkańca to nie ksiądz chodził po kolędzie na Sienkiewicza. Sprawdziliśmy to. fot. zdjęcie poglądowe
Pandemia koronawirusa wywróciła nasz świat do góry nogami. Wprowadziła chaos nie tylko do życia prywatnego i zawodowego, ale także do duchowego. W ubiegłym roku większość parafii zrezygnowała z tradycyjnej kolędy i zamiast odwiedzać wiernych w ich domach, zaprosiła ich do wspólnej modlitwy w świątyniach. By uniknąć tłumów, księża po kolei zapraszali na wspólną mszę mieszkańców danych ulic czy osiedli. A jak wygląda wizyta duszpasterska w tym roku?

 

W związku z trwającą czwartą falą epidemii biskup elbląski, Jacek Jezierski wskazał, że w tym roku „księża odbywają spotkania kolędowe na wyraźne uprzednie zaproszenie, a parafianie mają naturalne prawo zrezygnować z kolędy jeśli czują się zagrożeni zarażeniem”. Ksiądz podczas wizyty duszpasterskiej powinien zachować dystans, mieć założoną maseczkę i zdezynfekować ręce przed spotkaniem. Zaś sama wizyta nie powinna trwać dłużej niż 15 minut. Ksiądz powinien posiadać przy sobie paszport covidowy. Jeżeli okaże się, że ksiądz jest niezaszczepiony, wierni mogą odmówić wizyty kolędowej. Biskup podkreśla również, że „dla tych, którzy nie decydują się na przyjęcie kolędy w domu, można organizować Mszę św. w kościele ze specjalnym błogosławieństwem rodzin”.

 

 

 

Była kolęda, czy jej nie było?

W środę, 12 stycznia br. otrzymaliśmy informację od jednego z mieszkańców, że Ksiądz Proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku nie może osobiście w tym roku chodzić po kolędzie.

- „Ksiądz proboszcz ze Słowackiego, patron Szkoły Katolickiej z Reymonta nie mogąc osobiście chodzić po kolędzie z powodu pandemii, wysyła po blokach na Sienkiewicza Pana Dyrektora, który puka do każdych drzwi i po wejściu do mieszkania czyta z kartki i zbiera pieniądze co łaska na koniec niecodziennej kolędy” - pisze mieszkaniec.

 

Na profilu Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku możemy przeczytać komunikat mówiący o tym, że „zgodnie z zapowiedzią w tym roku odwiedzimy tylko te rodziny, od których otrzymaliśmy zaproszenie, czy to poprzez formularz złożony w kościele, czy też przez zgłoszenie internetowe. Kolęda rozpocznie się zgodnie z harmonogramem w najbliższy poniedziałek - 10 stycznia od godz. 16:00 (w soboty od godz. 10:00)”. Poza tym na załączonym harmonogramie widnieje, że dla wiernych z ul. Sienkiewicza wizyta duszpasterska miała się odbyć dopiero w sobotę, 15 stycznia.

 

W związku z powyższym zwróciliśmy się w czwartek, 13 stycznia z prośbą o komentarz w tej sprawie do Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Katolickich w Malborku.

 

Jeszcze tego samego dnia otrzymaliśmy odpowiedź z parafii.

- „Nie jest prawdą jakoby na Sienkiewicza odbyła się kolęda” - czytamy w odpowiedzi.

 

Do tej pory nie uzyskaliśmy komentarza ze szkoły.

 

 

 

 

Czekamy na państwa komentarze w tej sprawie.

 

 

 

 

Masz ciekawy temat? Masz problem? Zgłoś się do naszej redakcji na info@tvregionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
po co
po co 03.04.2022, 12:48
a po co komu kolenda