Wydanie nr 331/2021, Sobota 27.11.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. Duet FUDALA/ROT DUO zainaugurował Rok Koncertowy w Szkole Muzycznej.

Malbork. Duet FUDALA/ROT DUO zainaugurował Rok Koncertowy w Szkole Muzycznej. fot. TvRegionalna24.pl
W nowej sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku zainaugurowano Rok Koncertowy. Przed malborską publicznością wystąpił znakomity duet FUDALA/ROT DUO.

 

W piątek, 29 października br. w nowej sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku wystąpił znakomity duet FUDALA/ROT DUO. Duet Wojciecha Fudali i Michała Rota powstał w 2016 roku. Artystów połączyła potrzeba promowania nieznanej polskiej muzyki, a owocem tego spotkania była wydana w 2019 roku debiutancka płyta CD z sonatami na wiolonczelę i fortepian Mieczysława Wajnberga. Na co dzień artyści związani są z Akademią Muzyczną w Łodzi, gdzie wykładają na stanowisku adiunkta. Zespół prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i za granicą.

 

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć wyjątkowe, pełne emocjonalnego wyrazu i piękna wykonanie sonat Bohuslava Martinu i Fryderyka Chopina na wiolonczelę i fortepian. Zabrzmiały również „Nigun” Ernesta Blocha oraz Grand Duo Fryderyka Chopina, a na bis „Pieśń bez słów” Felixa Mendelssohna.

Współorganizatorem tego wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Malborku.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.