Wydanie nr 36/2025, Środa 5.02.2025
imieniny: pokaż (16 imion)Saba, Agata, Lubodrog, Awit, Awita, Adelajda, Albwin, Dobiemir, Elpin, Indracht, Izydor, Jakub, Modest, Przybygniew, Strzeżysława, Rodomił
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

III Międzywojewódzki Konkurs Taneczny Malbork Dance za nami.

  • 29 listopada 2024, godz. 15:44
  • ilość zdjęć: 57
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku po raz był organizatorem Międzywojewódzkiego Konkursu Tanecznego Malbork Dance. W wydarzeniu udział wzięli podopieczni z 19. placówek szkolnictwa specjalnego.
W czwartek, 28 listopada Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku ponownie gościł uczestników konkursu Malbork Dance, podczas którego swoje umiejętności taneczne zaprezentowali podopieczni z placówek z: Malborka, Giżycka, Uśnic, Tczewa, Ełku, Iławy, Olsztyna, Sopotu, Gdańska, Gdyni, Starogardu Gdańskiego, Kruz, Pelplina, Wejherowa i Lidzbarka Warmińskiego.
Gości przywitały organizatorki konkursu: Lucyna Banaszewska i Katarzyna Chrobak oraz dyrektor placówki Małgorzata Bychawska. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicestarosta malborski Dariusz Rowiński, kierownik malborskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Agnieszka Predygier oraz zaproszeni goście.
Jak podkreślają organizatorki, najważniejszym walorem Malbork Dance jest integracja – spotkanie młodych ludzi, których łączy miłość do muzyki i tańca. Konkurs zaś jest nie tylko wspaniałym widowiskiem artystycznym, ale także dowodem na to, że taniec może być ogromnym narzędziem budowania wspólnoty i wzmacniania więzi społecznych.
Podczas tegorocznej edycji, uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Celina Pacanowska, Anetta Ciok i Jacek Suchiński, które zdecydowanie miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców, bowiem w tym roku zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Za udział w konkursie, profesjonalne przygotowanie oraz dostarczenie widzom wielu pozytywnych wrażeń i emocji, wszystkie zespoły zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale także dyplomami i upominkami. Medalowe miejsca dodatkowo otrzymały puchary.
Nagrodę Grand Prix otrzymał zespół „Furiaci” z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka EdukacyjnoWychowawczego w Kruzach.
Jury pierwsze miejsce ex aequo przyznało dla zespołu „Zgrani” z SOSW w Olsztynie i „Teatru AUTentYcZni My” z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Drugie miejsce wytańczyli ex aequo podopieczni zespołu „Pasja” z SOSW w Malborku i zespół „Dżibasy” z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Trzecie miejsce ex aequo zajęło Przedszkole nr 3 z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie i zespół „Sprężynki” z SOSW w Lidzbarku Warmińskim.
Tagi

Powiązane artykuły