Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

DK22. Remont odcinka Czarlin – Knybawa. Zobacz postęp prac lipiec 2024. Wideo i zdjęcia

DK22. Remont odcinka Czarlin – Knybawa. Zobacz postęp prac lipiec 2024.… fot. TvRegionalna24.pl
Prace na remontowanym odcinku drogi krajowej 22 między Czarlinem a Knybawą posuwają się do przodu. Wszystko wskazuje na to, że Wykonawca zdąży terminowo zakończyć tę długo wyczekiwaną na mapie Polski inwestycję.

Powoli zbliża się termin zakończenia inwestycji związanej z remontem odcinka DK22 między Czarlinem a Knybawą. Po wielu długich latach oczekiwania, kierowcy będą mogli wkrótce odetchnąć z ulgą i jeździć po nowej drodze. Przypomnijmy, że pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w 2019 r. Prace na tym odcinku wznowiono dopiero w ubiegłym roku.

Na remontowanym odcinku widać już postawione sygnalizacje świetlne i podstawy do ekranów akustycznych, a w wielu miejscach pojawił się nowy asfalt.

Droga pomiędzy węzłem Czarlin a mostem przez Wisłę w Knybawie rozbudowana zostanie do klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego). Prócz nowej nawierzchni, zbudowane zostaną alejki pieszo-rowerowe, system odwodnienia i oświetlenia.

– „Prace budowlane obejmą także przebudowę obiektów mostowych, w tym wiaduktu nad linią kolejową. W ramach zadania zostaną wybudowane dwie zatoki przeznaczone do kontrolowania pojazdów przez uprawnione służby po jednej dla każdego kierunku ruchu” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - „Inwestycja ma się przyczynić do zwiększenia przepustowości oraz zwiększenia bezpieczeństwa. Rozbudowa pozytywnie wpłynie też na środowisko, bo zadanie obejmuje budowę przejść dla zwierząt wraz z ogrodzeniami naprowadzającymi oraz budowę ekranów akustycznych”.

Wszystko powinno być gotowe w październiku 2024 r., a kontrakt opiewa na 50,5 mln zł.

 

A wy, co sądzicie o prowadzonych tam pracach?

Czekamy na komentarze.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
nez
nez 17.07.2024, 09:22
Zmotoryzowani powinni zbiorowo wnieść pozew i domagać się odszkodowań. 16.07.2024 ok.godz. 17.15- burza - nie umocowane dobrze znaki latały po drodze, gałęzie nie wywiezione po ścince buszowały po drodze.
kas
kas 12.07.2024, 10:23
Grzebią się z paroma kilometrami jakby budowali nowe miasto. Oznakowania bez komentarza. Zmniejszenie drożności drogi - bo zwężono o parę metrów. Ograniczenia prędkości,zakazy wyprzedzania-czemu to ma służyć? Bezpieczeństwu czy obrzydzenia jazdy samochodem?Stawiam na to drugie. I niespodzianka dla transportowców -tj.2 wagi dla Inspekcji. To akurat popieram- może nie będą tędy jeździć bo ruch blokują.
Jan bez ziemi.
Jan bez ziemi. 2 dni temu, 11:13 (odpowiedź do kas)
Na czas przebudowy zamknąć cały odcinek, a malkontenci niech jeżdżą pociągiem albo objazdami . Nikt nie zmusza wszelkiej maści marudów do korzystania z dróg w czasie remontu.
kas
kas 2 dni temu, 12:31 (odpowiedź do Jan bez ziemi.)
Dla mnie mogą zamknąć. Niech wyznaczą objazdy i ok.Podtekst wypowiedzi inny.Nazwijmy umownie w krajach Europy Zachodniej remont tego typu trwa kilka razy krócej niż w
Polsce.Niemcy tzw. "berlinkę" wybudowali przed wojną w parę lat, Wszyscy biorą za coś kasę.Za pracę, terminowość, bezpieczeństwo(to też logiczne oznakowanie przez drogowców).Tu tego nie widać.Płacić kasę z podatków za nic jak w przypadku niektórych socjali i być zadowolonym?
Gratuluję logicznego myślenia.