Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Czwartki na Przedzamczu – najnowsza propozycja Muzeum Zamkowego w Malborku.

Czwartki na Przedzamczu – najnowsza propozycja Muzeum Zamkowego w Malborku. fot. archiwum TvRegionalna24.pl
Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na cykl pn. „Czwartki na Przedzamczu”. Spotkanie inauguracyjne już w najbliższy czwartek, 4 lipca.

Cykl „Czwartki na Przedzamczu” to oferta skierowana absolutnie do każdego - pasjonatów historii, miłośników książek, osób szukających sposobów na wartościowe spędzenie czasu, starszych, młodszych.

- „Zabierzemy cię w podróż po meandrach historii, pokażemy pracę muzealnika, opowiemy o ciekawych publikacjach i nie tylko” – zachęca do udziału w spotkaniach Muzeum Zamkowe w Malborku. - „Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, zawsze w czwartek, w Sali konferencyjnej Biblioteki Naukowej, w nowo oddanym do użytku budynku na Przedzamczu”.

Cykl zostanie zainaugurowany 4 lipca o godz. 17.00, a jego tematem przewodnim będą działania Muzeum Zamkowego w Malborku związane z badaniami strat wojennych i zbiorów rozproszonych zamku malborskiego - „Krzesło odzyskane... strata – proweniencja - tożsamość miejsca”.

- „Tytułowe krzesło jest symbolem wszystkich utraconych / poszukiwanych / odzyskanych zabytków pochodzących z przedwojennych zbiorów zamku w Malborku. W tym kontekście zostaną zaprezentowane działania #ProjektStraty w ramach ministerialnego programu Badanie polskich strat wojennych” – dodaje Muzeum. - „Pochylimy się nad problematyką strat wojennych i metodologią badań proweniencyjnych, zaprezentujemy dotychczasowe efekty projektu, nie tylko w postaci odzyskanego zabytku, ale także wydawnictw, które będzie można otrzymać podczas spotkania. Liczymy na aktywne uczestnictwo w spotkaniu”.

Więcej na ten temat na stronie www.straty.zamek.malbork.pl

 

 

Informacja prasowa Muzeum Zamkowego w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.