Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Blisko 130 tys. euro dofinansowania dla szkół w ramach Erasmus+.

Zakończyła się ocena wniosków złożonych w ramach Erasmus+. Projekty dwóch szkół ponadpodstawowych z powiatu sztumskiego po raz kolejny zostały pozytywnie rozpatrzone. Dzięki temu blisko 130 tys. euro przeznaczą na zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli.

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach na realizację zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów i szkolenia zawodowe dla nauczycieli otrzyma tym razem 67 847 euro. Z kolei Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu otrzyma na ten cel 57 824 euro.

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach od czternastu lat corocznie wysyła swoich uczniów za granicę, by doskonalić ich umiejętności zawodowe i pozazawodowe pożądane na rynku pracy. Od 2016 roku na zagraniczne szkolenia zawodowe wyjeżdżają również pracownicy ZSZ w Barlewiczkach. Szkolenia job shadowing są doskonałą okazją do obserwacji kształcenia zawodowego realizowanego poza granicami naszego kraju.

ZSZ w Barlewiczkach współpracuje z placówkami kształcenia zawodowego w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Grecji i Francji. Aktualnie podejmowane są rozmowy w celu nawiązania ścisłej współpracy z placówkami kształcenia zawodowego na Sardynii. W ostatnim tygodniu czerwca na kilkudniowe szkolenie job shadowing do francuskiego Val de Reuil wyjedzie trzyosobowa grupa nauczycieli kształcenia zawodowego.

W latach 2011-2024 na realizację projektów mobilnościowych szkoła otrzymała w sumie ponad 900 tysięcy euro. Warto nadmienić, że placówka po raz pierwszy w lutym br. była instytucją przyjmującą - swoje zagraniczne praktyki zawodowe w ZSZ w Barlewiczkach odbywała słuchaczka z francuskiego centrum zawodowego.

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry w programie Erasmus+ zdobył środki finansowe na wyjazd młodzieży na staże zagraniczne. Projekt skierowany jest do uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Projekt stwarza szansę dla uczniów na rozwój umiejętności zawodowych z zakresu gastronomii, a także wzmocnienie znajomości języka niemieckiego. Uczniowie odbędą swoje praktyki w obiektach hotelowych w Turyngii w Niemczech. Realizacja projektu rozpocznie się w kolejnym roku szkolnym.


 


 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.