Wydanie nr 176/2024, Poniedziałek 24.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Emilia, Wilhelm, Danuta, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Jakub Kuszlik i Natalia Muianga gwiazdami 18. Pomorskich Dni Chopinowskich w Waplewie Wielkim.

Jakub Kuszlik i Natalia Muianga gwiazdami 18. Pomorskich Dni Chopinowskich… fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Starostwo Powiatowe w Malborku zachęca do udziału w 18. edycji Pomorskich Dni Chopinowskich, które odbędą się w Waplewie Wielkim. Wstęp wolny.

W piątek i sobotę, 14 i 15 czerwca w Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim odbędą się 18. Pomorskie Dni Chopinowskie.

W piątek, 14 czerwca o godz. 17:00 rozpocznie się recital fortepianowy w wykonaniu Jakuba Kuszlika, który zagra m.in. mazurki i poloneza Fryderyka Chopina oraz sonate fortepianową Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Jakub Kuszlik - absolwent klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem IV nagrody na XVIII Konkursie Chopinowskim, nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków w tymże Konkursie, laureatem II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2016) oraz półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017). W marcu 2019 roku zdobył II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w USA, a w czerwcu 2019 III nagrodę w Top of the World International Piano Competition w Tromsø w Norwegii. Koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Japonii, Brazylii, Chile i wielu państwach Europy. W listopadzie 2018 roku pianista wystąpił w Lincoln Center w Nowym Jorku. Koncertował z czołowymi polskimi orkiestrami, m.in. Filharmonią Narodową, NOSPR i dyrygentami: A. Boreyko, J. Maksymiukiem, P. Przytockim, T. Strugałą. Artysta posiada w dorobku dwa albumy nagrane w 2022 roku: „Brahms, Chopin” wydany przez Polskie Radio oraz „Chopin & Debussy”.

W sobotę, 15 czerwca o godz. 17:00 rozpocznie się koncert jazzowy w wykonaniu Natalii Muianga. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Mateusz Jaremko – gitara elektryczna, Adam Pachla – kontrabas i gitara basowa, Jakub Grzywacz – perkusja, Ariel Suchowiecki – klawisze.

Program koncertu zawiera materiał autorski utrzymany w stylistyce soulu, muzyki pop oraz rocka. Usłyszymy m.in. „Wolę Jedno” – utwór wyróżniony na ubiegłej edycji Festiwalu Cała Jaskrawość. W dalszej części koncertu artyści wykonają standardy jazzowe m.in. balladę „I’m a fool to want you”, oraz przeboje muzyki soul: „A change is gonna come” Sama Cooke’a, czy „Preacherman” – Melody Gardot.

Natalia Muianga - autorka tekstów i melodii, które tworzy wraz z zespołem. Muzycy poznali się podczas studiów w Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie wokalistka ukończyła studia magisterskie na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Zespół zadebiutował w Gdyni na Festiwalu Ladies’ Jazz Festival (2020), zdobywając nagrodę Grand Prix. Są także laureatami II nagrody na Międzynarodowym konkursie jazzu tradycyjnego „Złota Tarka” i „Blue Note Poznań Competition”.
Natalia Muianga znana jest z występów w programach telewizyjnych. Została finalistką w „Mam Talent TVN” oraz ćwierćfinalistką „The Voice of Poland”. W tym roku wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w konkursie „Debiuty”.

 

Wstęp wolny na oba koncerty.

 

 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Malborku

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.