Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Uroczysta zbiórka w pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Gdańsku

  • Wydanie nr 146/2024
  • 9 maja 2024, 11:29
  • Klaudia Cieślik samodzielny referent Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Wiadomości
Uroczysta zbiórka w pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Gdańsku fot. Klaudia Cieślik samodzielny referent Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
8 maja 2024 r. w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której nowo przyjęci funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej złożyli ślubowanie. W trakcie uroczystości pożegnano również pracowników służby cywilnej odchodzących na emeryturę ze sztandarem Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Uroczysta zbiórka w pomorskiej KAS

  • Ślubowanie 19 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pożegnanie pracowników odchodzących na emeryturę.

  • Wykład "Dziura Celna w Wolnym Mieście Gdańsku" i zwiedzanie Izby Pamięci Cła i Skarbowości.

8 maja 2024 r. w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której nowo przyjęci funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej złożyli ślubowanie. W trakcie uroczystości pożegnano również pracowników służby cywilnej odchodzących na emeryturę ze sztandarem Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

 „Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno- Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej." Właśnie te słowa w obecności licznie zgromadzonych na uroczystości najbliższych, kadry kierowniczej pomorskiej KAS oraz zaproszonych gości wypowiedziało 19 funkcjonariuszy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z mundurem.

Okolicznościowe odznaki i dyplomy uznania otrzymali także pracownicy  odchodzący na zasłużoną emeryturę. Ważną i podniosłą dla wszystkich chwilą było ich pożegnanie ze sztandarem Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Przed wami trudna i odpowiedzialna praca, ale również przynosząca ogromną satysfakcję ze służby dla naszej ojczyzny. Wiele wyzwań, szereg szkoleń, służba przygotowawcza, ale przede wszystkim realizacja zawodowych planów - to wszystko czeka na was w Służbie Celno-Skarbowej. Gratuluję i dziękuję, że wybraliście służbę w naszej formacji. Natomiast żegnającym się dzisiaj ze sztandarem naszej izby, pracownikom korpusu służby cywilnej serdecznie dziękuję za te wszystkie lata wspólnej pracy. Na zasłużonej emeryturze życzę wam dużo zdrowia i realizacji wszystkich waszych marzeń. Dzisiejsza uroczystość to swego rodzaju zmiana pokoleniowa w pomorskiej KAS” – tymi słowami zwróciła się do zgromadzonych Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku Edyta Sławnikowska.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy jej uczestnicy udali się na Długi Targ, gdzie przy jednym z symboli Gdańska – Fontannie Neptuna wykonano pamiątkowe zdjęcia. Następnie w sali kinowej izby wysłuchano wykładu "Dziura Celna w Wolnym Mieście Gdańsku", który przygotowała pani Karolina Masłowska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Jak wyglądała trudna służba w wolnym mieście oraz jak ważna, istotna i odpowiedzialna była rola polskich inspektorów celnych tego między innymi można było dowiedzieć się podczas prezentacji, która zainteresowała wszystkich zgromadzonych. Spotkanie zakończyło się wizytą w Izbie Pamięci Cła i Skarbowości, po której gości oprowadził kustosz tego miejsca.

Ten dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci pracowników i funkcjonariuszy pomorskiej KAS oraz ich rodzin. Nie tylko ze względu na podniosłą uroczystość, ale przede wszystkim dlatego, że był on prawdziwą lekcją historii. Naszej wspólnej historii – cła i skarbowości.

 

 


 

Klaudia Cieślik samodzielny referent Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.