Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży – podpisano porozumienie o partnerstwie i współpracy.

Powiat sztumski. Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży – podpisano… fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
Powiat Sztumski podpisał porozumienie o partnerstwie i współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości. Jego celem jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa oraz gospodarki elektronicznej skierowanych m.in. do dzieci i młodzieży.

W poniedziałek, 25 marca w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o partnerstwie i współpracy: „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego” między Powiatem Sztumskim a Warszawskim Instytutem Bankowości. Podpisy pod dokumentem złożyli starostowie – Leszek Sarnowski i Kazimierz Szewczun.

- „Celem podpisanego przez sztumskich starostów porozumienia jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa oraz gospodarki elektronicznej skierowanych do dzieci, młodzieży, studentów i seniorów, realizowanych w ramach programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”, który jest prowadzony przez Warszawski Instytut Bankowości” - wyjaśnia Starostwo Powiatowe w Sztumie.

Edukacja ekonomiczna, przedsiębiorczość, cyberbezpieczeństwo i gospodarka elektroniczna jest niezbędnym elementem przygotowania i kreowania odpowiedzialnego i świadomego społeczeństwa do życia we współczesnym świecie. Dzięki takiej wiedzy jest ono w stanie rozumieć zachodzące w świecie procesy oraz podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje, istotne nie tylko z punktu widzenia całego społeczeństwa, ale również z punktu widzenia jednostki.

- „Skuteczna realizacja powszechnej edukacji finansowej i podnoszenie świadomości o roli cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej wymaga szerokich działań wspieranych przez instytucje rynku finansowego, jak i wszystkie instytucje odpowiedzialne za edukację” - dodaje Starostwo. - „Wsparcie istniejących projektów i inicjatyw lokalnych o charakterze edukacyjnym, udział szkół, w tym ponadpodstawowych, w ogólnopolskich projektach edukacyjnych, szczególna rola samorządów powiatowych w kreowaniu lokalnych inicjatyw oraz sektora bankowego w strukturze gospodarczej i ekonomicznej Polski, stały się podstawą niniejszego porozumienia – będącego początkiem wspólnych działań edukacyjno-informacyjnych w powiecie sztumskim”.

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.