Wydanie nr 200/2024, Czwartek 18.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Szkoła gotowa na każdego ucznia – Starostwo Powiatowe w Sztumie z dofinansowaniem.

Szkoła gotowa na każdego ucznia – Starostwo Powiatowe w Sztumie z… fot. zdjęcie poglądowe
Starostwo Powiatowe w Sztumie otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 740 tys. zł na nowy projekt edukacyjny pn. „Szkoła gotowa na każdego ucznia – w powiecie sztumskim”. Celem projektu jest poprawa jakości edukacji włączającej w szkołach ponadpodstawowych.

Starostwo Powiatowe w Sztumie pochwaliło się kolejnym sukcesem! Tym razem dotyczy ono dofinansowania w wysokości 741 383,33 zł na najnowszy projekt edukacyjny pn. „Szkoła gotowa na każdego ucznia – w powiecie sztumskim”. Tym bardziej cieszy fakt, że dofinansowanie wynosi aż 95 % kosztów przedsięwzięcia.

- „Jego celem jest poprawa jakości edukacji włączającej w szkołach ponadpodstawowych w powiecie, zakładające wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami, zaburzeniami zachowania i emocji, z trudnościami w nauce” - wyjaśnia istotę projektu Starostwo Powiatowe w Sztumie. - „Wsparcie nauczycielom i rodzicom udzielane będzie w okresie od września tego roku do końca sierpnia 2026 roku”.

Projekt realizowany będzie w trzech szkołach: w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach, Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu oraz Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.

Jak się okazuje, nie tylko Starostwu Powiatowemu w Sztumie udało się pozyskać dodatkowe środki na edukację. Dofinansowanie trafi również do Miasta i Gminy Sztum na projekt „ON/OFF Włącz wspólne kształcenie, wyłącz ograniczenie”, Gminy Mikołajki Pomorskie na projekt „Wsparcie indywidualnych potrzeb uczniów - edukacja włączająca w Gminie Mikołajki Pomorskie” oraz Gminy Stary Dzierzgoń na projekt „Edukacja włączająca w Gminie Stary Dzierzgoń”.

 

 

 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.