Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Policjanci i MOPS wspierają osoby bezdomne.

  • Wydanie nr 112/2024
  • 1 marca 2024, 11:59
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Policjanci i MOPS wspierają osoby bezdomne. fot. KPP Sztum
Dzielnicowi sztumskiej policji wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podjęli działania mające na celu wsparcie osób bezdomnych. Rozmowy i udzielanie informacji dotyczących pomocy ukierunkowane są na to, aby każda osoba, niezależnie od swojej sytuacji życiowej, czuła się wspierana i zrozumiana.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zawsze są gotowi do niesienia pomocy. Mundurowi połączyli siły z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu i Sztumie.

- „Razem przeprowadzili działania, których celem było ustalenie miejsca przebywania oraz udzielenie wsparcia osobom bezdomnym. W trakcie tych spotkań, dzielnicowi nie tylko rozmawiali z bezdomnymi, ale także starali się zrozumieć ich sytuację oraz potrzeby. Wspólnie z pracownikami MOPS przekazywali informacje na temat dostępnych form pomocy i wsparcia, które mogą poprawić warunki życia tych osób. To ważne działanie, które nie tylko pomaga osobom bezdomnym w zrozumieniu dostępnych zasobów społecznych, ale również buduje porozumienie między policją a tymi, którzy znaleźli się w trudnych życiowych sytuacjach” – wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Funkcjonariusze zwracają się również z prośbą o reagowanie, gdy widzimy osoby bezdomne, które w niskich temperaturach przebywają na dworze, siedzą w parkach, na przystankach lub w innych miejscach. Pamiętajmy, że nie musimy sami udzielać takim osobom pomocy, jednak gdy znajdują się oni w sytuacji zagrażającej zdrowiu czy życiu nie wahajmy się zadzwonić na Policję. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do noclegowni, bądź umieszczają w policyjnym pomieszczeniu do wytrzeźwienia. Osoby te najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu”.

Policjanci proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie może być zagrożone w związku z wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Informacje można przekazywać na numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji. Można także skorzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.