Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Śmiertelny wypadek w Jurkowicach – nie żyje kierowca osobówki.

Powiat sztumski. Śmiertelny wypadek w Jurkowicach – nie żyje kierowca… fot. KP PSP Sztum
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowy ranek na drodze wojewódzkiej 515 w miejscowości Jurkowice. Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca osobowej Toyoty zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarówką. Mimo reanimacji, 50-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

W poniedziałek, 26 lutego o godz. 8:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DW515 między Malborkiem a Dzierzgoniem – w miejscowości Jurkowice.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Sztum, OSP Szropy, Policję oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

- „Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku samochód osobowy jest mocno uszkodzony, a kierowca pojazdu zakleszczony w pojeździe bez oznak życia. Kierowca pojazdu ciężarowego znajdującego się poza pasem ruchu był bez obrażeń” - informuje KP PSP w Sztumie. - „Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy osobówki”.

Jak informuje sztumska policja, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 50-letni kierujący Toyotą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w pojazd ciężarowy.

- „W wyniku zderzenia pojazdów, kierujący osobówką, pomimo walki ratowników o jego życie, zmarł na miejscu zdarzenia” - informuje OSP Szropy, którego zastępy zostały zadysponowane do miejsca zdarzenia.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana – wyznaczone zostały objazdy.

 

Zdjęcia: KPP Sztum, OSP Szropy, KP PSP Sztum

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.