Wydanie nr 63/2024, Niedziela 3.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Wirzchosława, Gerwina, Asteriusz, Samuel, Gerwin, Kinga, Maryna, Kunegunda, Tycjan, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Niebieski Mikołaj z Mentosem odwiedzili dzieci w Klinice Pediatrii w Gdańsku.

  • Wydanie nr 63/2024
  • 6 grudnia 2023, 13:48
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Niebieski Mikołaj z Mentosem odwiedzili dzieci w Klinice Pediatrii w… fot. KPP Malbork
Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. W tym roku dzieci przebywające na oddziałach Kliniki Pediatrii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku odwiedził Niebieski Mikołaj. W postać Świętego i jego pomocników wcielili się policjanci z Malborka, Sztumu i Gdańska. Jak na Mikołaja przystało, przywiózł on małym pacjentom wór pełen zabawek i słodkości, a zamiast renifera towarzyszył mu pies służbowy Mentos. Radości i uciechy było co nie miara!

Zbliżające się święta to doskonały czas, aby pamiętać o innych. Z takiego założenia wyszli malborscy policjanci, którzy wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ogłosili  zbiórkę słodyczy dla dzieci przebywających na oddziałach hematologii i chemioterapii onkologicznej Kliniki Pediatrii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

-Odzew był bardzo duży, do zbiórki włączyli się również policjanci ze Sztumu, a punktem kulminacyjnym akcji był udział przewodników z psem służbowym z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku” – wyjaśnia asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Dzień przed mikołajkami, we wtorek, 5 grudnia małych pacjentów odwiedził Niebieski Mikołaj wraz ze swoimi mundurowymi pomocnikami i czworonożnym policjantem o imieniu Mentos. Radość i zaskoczenie dzieci było ogromne.

- „Buzie uśmiechnęły się im jeszcze bardziej, kiedy zobaczyli ile zabawek i słodyczy przywieźli im funkcjonariusze. Policjanci obdarowali ponad 40 przebywających na oddziałach dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat. Najwięcej uciechy małym pacjentom  sprawiła obecność Mentosa, który po zaprezentowaniu swoich umiejętności chętnie pozwalał się głaskać i przytulać” – dodaje policjantka. - „Niebieski Mikołaj życzył dzieciom i ich rodzicom szybkiego powrotu do zdrowia i spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym. Najserdeczniejsze życzenia złożył także pod adresem personelu, który zawsze bardzo miło i serdecznie gości funkcjonariuszy”.

Policjanci mieli ogromną satysfakcję z tego, że dzięki tak małemu gestowi dzieci choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie. Największym podziękowaniem dla funkcjonariuszy ze strony maluchów był uśmiech na ich twarzyczkach.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.