Wydanie nr 343/2023, Sobota 9.12.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie policjanta z uczniami.

  • Wydanie nr 343/2023
  • 17 listopada 2023, 12:56
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie policjanta… fot. KPP Sztum
„Świadome dziecko jest bezpieczniejsze” w myśl tej zasady starotarski dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Szropach. Podczas wspólnej zabawy funkcjonariusz z dziećmi przypomnieli kilka podstawowych zasad ruchu drogowego.

Dzielnicowy ze Starego Targu spotkał się z dziećmi w Szropach. Wspólna zabawa, pod okiem opiekunów i policjanta połączona była z przypomnieniem dzieciom o zagrożeniach czyhających w drodze do i ze szkoły.

- „Podczas spotkania funkcjonariusz przekazał informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w domu i na podwórku. Wszyscy uczestnicy porozmawiali  o tym, że idąc na grupową wycieczkę, muszą zachować szczególną ostrożność, słuchać poleceń opiekuna, a podczas przechodzenia przez drogę powinny podnieść rękę do góry” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Dzieci z policjantem omówiły również podstawowe zasady obowiązujące przed przejściem na drugą stronę ulicy:

·    Zawsze przechodź w miejscu oznaczonym pasami.
·    Zatrzymaj się.
·    Rozejrzyj się w stronę lewą – prawą – lewą.
·    Gdy widzisz, że samochody się zatrzymały, przejdź żwawym krokiem.

W myśl przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym policjant opowiedział wszystkim uczestnikom spotkania, jak prawidłowo i bezpiecznie powinny być przewożone dzieci.

- „Wszyscy wspólnie przypomnieli sobie numery alarmowe, kiedy i w jakich sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje przekazać dyspozytorowi służb ratowniczych. Policjant wytłumaczył dzieciom również  kto to jest osoba nieznajoma i jak  należy się zachowywać podczas spotkania z taką osobą. Mundurowy przypomniał także wszystkim uczestnikom spotkania o noszeniu odblasków, które bezwzględnie powinny znaleźć się na odzieży wierzchniej dzieci, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi. Pokazując jednocześnie dlaczego odblaski są „zaczarowane” i dbają o nasze bezpieczeństwo” - dodaje policjantka.

Każde takie spotkanie wywołuje wiele refleksji i dyskusji z dziećmi, które bardzo chętnie biorą czynny udział w spotkaniu.

Pamiętajmy! Świadome dziecko jest bezpieczniejsze.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.