Wydanie nr 343/2023, Sobota 9.12.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Śmiertelny pożar w Cygusach – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 343/2023
  • 14 listopada 2023, 13:02
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Śmiertelny pożar w Cygusach – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KP PSP Sztum
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

We wtorek, 7 listopada br. o godzinie 20:09 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Budzisz, gdzie na polu paliły się porzucone śmieci o powierzchni około 50m² - części samochodowe i opony. Strażacy wezwali na miejsce zdarzenia patrol policji.

W środę, 8 listopada br. o godzinie 19:02 dwa zastępy skierowano do miejscowości Bruk, gdzie na polu paliły się porzucone śmieci o powierzchni około 100m² - części samochodowe i opony. Strażacy wezwali na miejsce zdarzenia patrol policji.

O godzinie 19:29 dwa zastępy pojechały do wsi Postolin, gdzie na jednej z posesji paliły się śmieci o powierzchni około 25m² - drewno i odpady budowlane.

W piątek, 10 listopada br. o godzinie 14:52 zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie na ul. Chopina znajdowała się plama substancji powodującej śliskość na jezdni, w okolicy progu zwalniającego, około 1 m².

W sobotę, 11 listopada br. o godzinie 07:52 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie w budynku przy ul. Nad Jeziorem zespół PRM potrzebował pomocy w zniesieniu pacjenta do karetki.

W niedzielę, 12 listopada br. o godzinie 07:05 16 zastępów PSP i OSP pojechało do miejscowości Cygusy do pożaru budynku mieszkalnego wielorodzinnego, dwupiętrowego. Dach konstrukcji drewnianej pokryty blachodachówką. Paliły się pomieszczenia na pierwszym piętrze oraz poddasze nieużytkowe. Ogień wydobywał się przez okna. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce działań, zastano palący się budynek z wychodzącymi płomieniami na zewnątrz. 20 mieszkańców ewakuowało się z budynku przed przyjazdem JOP. Z informacji od mieszkańców wynikało, że prawdopodobnie jedna osoba może przebywać w palącym się mieszkaniu. Podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu połączone z poszukiwaniem osoby poszkodowanej, która mogła znajdować się w budynku. Po przeszukaniu osoba poszkodowana została odnaleziona. Niestety, 55-letni mężczyzna poniósł śmierć. W działaniach brało udział łącznie 70 strażaków, a działania trwały blisko 9 godzin.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/40949,powiat-sztumski-smierc-w-plomieniach-jedna-osoba-z

O godzinie 18:57 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie samochód osobowy marki Citroen stał zaparkowany na chodniku. Obok pojazdu w pozycji siedzącej znajdowała się osoba poszkodowana, była przytomna. Policja była na miejscu zdarzenia.

W poniedziałek, 13 listopada br. o godzinie 00:28 zastęp skierowano do Sztumu na ul. Reja,by pomóc policji w otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym. ZRM i policja na miejscu zdarzenia. Przez okno widać było osobę leżącą na łóżku, która nie reagowała na pukanie do okna i nawoływanie.

O godzinie 07:11 zastęp pojechał do Dzierzgonia, gdzie na ul. Odrodzenia - drodze wojewódzkiej - znajdowała się plama powodująca śliskość na jednym z pasów ruchu. Długość plamy około 15m. Pojazd, z którego wyciekły płyny eksploatacyjne, stał w pobliżu.

O godzinie 08:21 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Mortąg, gdzie paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym.


 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Specjalista Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

Zdjęcia: OSP Żuławka Sztumska, OSP Stary Dzierzgoń, KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.