Wydanie nr 343/2023, Sobota 9.12.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. Osobówka potrąciła rowerzystę – mężczyzna trafił do szpitala.

  • Wydanie nr 343/2023
  • 21 września 2023, 12:52
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Osobówka potrąciła rowerzystę – mężczyzna trafił do szpitala. fot. zdjęcie poglądowe
Sztumscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek w Sztumie. Osobowa Honda potrąciła poruszającego się rowerzystę.

We wtorek, 19 września około godz. 06:00 w Sztumie  na ul. Polnej doszło do wypadku drogowego kierowcy i rowerzysty.

- „59 – latka jadąca Hondą nie zachowała ostrożności i potrąciła poruszającego się 36 – letniego rowerzystę. W wyniku zdarzenia rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Policjanci zwracają się do pieszych i rowerzystów z apelem o przestrzeganie kilku podstawowych zasad: 

·    przechodzimy przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza miastem zachowujemy szczególną ostrożność, nigdy też nie wbiegamy raptownie na jezdnię, jak i nie wchodzimy zza przeszkody,

·    warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory ubrania powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie. Osoba piesza wyposażona w element odblaskowy dla kierowcy pojazdu widoczna jest ze znacznie większej odległości co pozwala na wcześniejszą reakcję,

·    by widzieć nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd poza terenem zabudowanym chodzimy tylko lewą stroną drogi,

·    oświetlenie – podstawowy warunek bezpieczeństwa rowerzysty,

·    gdy nie ma drogi dla rowerów, wówczas kierujący rowerem powinien jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, a w przypadku, gdy jedzie więcej niż jeden rower, powinny one poruszać się jeden za drugim,

·    wyjeżdżając na drogę, rowerzysta musi zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu poruszającym się po drodze.

Nie tylko piesi i rowerzyści powinni przestrzegać drogowych norm. To samo dotyczy kierowców, którzy powinni zachować szczególną ostrożności i stosować się do przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy czy rowerzysta są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego – różnica polega na tym, że w starciu z rozpędzonym samochodem nie mają żadnych szans, dlatego sztumska Policja apeluje o ostrożność i wyobraźnię!

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.