Wydanie nr 63/2024, Niedziela 3.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Wirzchosława, Gerwina, Asteriusz, Samuel, Gerwin, Kinga, Maryna, Kunegunda, Tycjan, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Kolizje, wypadki drogowe i podpalenie ubrań w mieszkaniu – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 63/2024
  • 18 września 2023, 12:15
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Kolizje, wypadki drogowe i podpalenie ubrań w mieszkaniu – raport sztumskich… fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 11 września br. o godzinie 18:17 zastęp pojechały do miejscowości Sztumskie Pole, gdzie w budynku jednorodzinnym pod podbitkę dachową wlatywały owady. W budynku znajdowały się dzieci uczulone na jad owadów.

We wtorek, 12 września br. o godzinie 06:16 zastęp zadysponowano do miejscowości Dzierzgoń, gdzie na jednej z posesji przy ul. 3 Maja z przewodu kominowego widać było wydobywający się dym. Dym ścielił się nisko nad budynkiem.

O godzinie 10:22 cztery zastępy skierowano do miejscowości Pronie, gdzie znajdował się samochód osobowy po uderzeniu w drzewo, który blokował jeden pas DW526. Jedna osoba była poszkodowana. Mężczyzna był przytomny, znajdował się poza pojazdem, z raną kończyny górnej.

(więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/40423,powiat-sztumski-osobowka-w-drzewo-kierowca-stracil)

W środę, 13 września br. o godzinie 18:32 dziewięć zastępów pojechało do miejscowości Krastudy, gdzie rój szerszeni znajdował się w pniu drzewa, około 10 m od przystanku autobusowego. Widać było tylko otwory wlotowe.

W sobotę, 16 września br. o godzinie 14:19 dwa zastępy pojechały do Sztumu, gdzie na ul. Jagiełły doszło do zderzenia osobówki z motorowerem. Na skrzyżowaniu znajdował się uszkodzony motorower marki Romet. 15-letni kierujący znajdował się na chodniku, był przytomny, w kontakcie logicznym, uskarżał się na ból lewej ręki. Podróżował sam. Samochód osobowy marki Nissan Qashqai z uszkodzoną częścią silnikową (połamane części plastikowe, lampa oraz wgnieciona maska) znajdował się na pobliskim parkingu. Pojazdem poruszały się 3 osoby, które znajdowały się poza pojazdem. Nie wymagały pomocy medycznej.

O godzinie 18:43 zastęp zadysponowano do miejscowości Mortąg, gdzie w drzewie na wysokości około 4m, przy przystanku szkolnym znajdował się kokon owadów, stwarzających zagrożenie dla przebywających tam dzieci.

O godzinie 23:55 zastęp skierowano do miejscowości Michorowo, gdzie na drodze powiatowej nr 3113G znajdował się oberwany konar drzewa, blokując ruch na jezdni w obu kierunkach.

W niedzielę, 17 września br. o godzinie 14:45 trzy zastępy pojechały do miejscowości Koniecwałd, gdzie na drodze krajowej 55 doszło do zderzenia 4 pojazdów osobowych. Pojazdami podróżowało 9 osób. Dwie osoby zostały poszkodowane. Kobieta z urazem głowy i mężczyzna z urazem lewej ręki - przytomni. Wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami.

(więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/40470,dk55-zderzenie-czterech-osobowek-w-koniecwaldzie)

O godzinie 20:16 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie na ul. Plebiscytowej w jednym z pokoi mieszkania w budynku wielorodzinnym, mężczyzna podpalił leżące na podłodze ubrania (około 0,25 m²). Mężczyzna - wedle relacji rodziny - był pod wpływem środków odurzających. Na miejscu obecny był patrol Policji. Przed przybyciem JOP rodzina ugasiła pożar, a mężczyzna uciekł.


 


 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Specjalista Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sztumisk
Sztumisk 18.09.2023, 19:14
9 zastępów do roju szerszeni w Krastudach? Kogoś chyba poj.....o. jakie to koszta