Wydanie nr 269/2023, Wtorek 26.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. Policjanci na festynie promowali swój zawód.

  • Wydanie nr 269/2023
  • 25 maja 2023, 09:35
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Policjanci na festynie promowali swój zawód. fot. KPP Sztum
W weekend w Sztumie zorganizowano Festyn Parafialny z okazji Dnia Dziecka. Na imprezie nie zabrakło policjantów z sztumskiej komendy, którzy dbali o bezpieczeństwo, prezentowali sprzęt policyjny, a także przygotowali stoisko informacyjne, gdzie poprzez zabawę omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach. Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta.

W weekend na terenie Sztumu odbył się Festyn Parafialny z okazji Dnia Dziecka. W spotkaniu uczestniczyli policjanci z sztumskiej komendy, którzy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników festynu, a także prezentowali zawód policjanta. 

- „Poprzez zabawę mundurowi przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy. Najmłodszym przypomniano m.in. zasady ruchu drogowego, numery alarmowe, na które należy dzwonić w przypadku zagrożenia, a ponadto, jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Dzieci miały również okazję zobaczyć z bliska sprzęt policyjny, który na co dzień wykorzystywany jest przez sztumskich stróżów prawa, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, motocykla, a także porozmawiać z policjantami na nurtujące ich pytania” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o pracy policjantów w różnych pionach i zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Każdy zainteresowany otrzymał również ulotkę profilaktyczną, komplet informacji o etapach rekrutacji, a także usłyszał odpowiedzi na konkretne pytania związane ze służbą.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.