Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

DK55. Kolizja pięciu pojazdów w Koniecwałdzie.

  • Wydanie nr 155/2023
  • 23 marca 2023, 11:31
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
DK55. Kolizja pięciu pojazdów w Koniecwałdzie. fot. KPP Sztum
Sztumscy policjanci pracowali na miejscu kolizji z udziałem pięciu aut na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Koniecwałd. Mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie – nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jego prawdopodobną przyczyną było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu przez kierującą Skodą. Sprawcy zdarzenia zostali ukarani mandatami karnymi.

W środę, 22 marca około godz. 13.00 oficer dyżurny sztumskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Koniecwałd.

- „Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 40-letnia kierująca Skodą nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył Renault, którego kierowca zatrzymał się, chcąc umożliwić skręt w drogę boczną innemu pojazdowi. Jadącemu bezpośrednio za nią mężczyźnie, który także poruszał się Skodą, udało się uniknąć kolizji, gdyż zjechał on na drugi pas ruchu i tam zatrzymał swoje auto” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - „Następnie 22-letni kierujący BMW, jadący od Malborka, uderzył w tył stojącej Skody, która wcześniej zatrzymała się, aby nie uderzyć w pojazdy z wcześniejszego zdarzenia, a ta siłą bezwładności zderzyła się z kolejnym autem”.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie 40-latka i 22-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostali ukarani mandatami.
Sztumscy policjanci apelują o rozwagę na drodze.

 

 

 

Zdjęcie: KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
bnt
bnt 24.03.2023, 08:40
Szkoda ,że tablic nie widać.
Pewnie znowu GSZ- jeździsz jak chcesz.
Dobrze, że tylko tak się skończyło.
Qwerty
Qwerty 23.03.2023, 14:35
22 lata+BMW=SELEKCJA NATURALNA
Tak było, tak jest i tak będzie...