Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. Ogólnopolski konkurs plastyczny na exlibris.

Z okazji jubileuszu 60 – lecia Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego, Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza uczniów szkół i placówek plastycznych do udziału w ogólnopolskim konkursie na ekslibris. Termin zakończenia konkursu upływa z dniem 13 czerwca br.

Wieloletnia działalność instytucji w zakresie propagowania dedykowanego znaku książkowego spowodowała, że obecnie jest to najstarsza na świecie cykliczna impreza artystyczna. Uznana za najważniejszą prezentację światowego ekslibrisu.

Dzisiaj, zbiory Muzeum tworzą największą państwową kolekcję tego rodzaju grafiki liczącą ponad 25 tys. muzealiów.

Od trzydziestu lat Biennale towarzyszy Międzynarodowy Zjazd Artystów i Kolekcjonerów Ekslibrisu. Bierze w nim udział wielu wybitnych grafików, znanych kolekcjonerów, przedstawicieli środowisk akademickich, muzealnych i bibliofilskich.

W tej atmosferze odbędzie się tegoroczne, jubileuszowe XXVIII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego, któremu będzie towarzyszyło wiele ciekawych wydarzeń edukacyjnych. Jednym z nich jest ogólnopolski konkurs plastyczny na ekslibris. Jego uczestnik ma za zadanie samodzielnie zaprojektować i wykonać ekslibris w dowolnie wybranej technice. Nadesłane prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej udostępnionej międzynarodowej publiczności odwiedzającej nasz zamek.

Termin zakończenia konkursu upływa z dniem 13 czerwca br.

Regulamin, karta zgłoszenia i inne pliki do pobrania na stronie https://zamek.malbork.pl/.../ogolnopolski-konkurs.../

 

 

 

 

Informacja: Muzeum Zamkowe w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.