Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Jak poradzić sobie z hejtem? - spotkanie policjantów z młodzieżą.

  • Wydanie nr 112/2024
  • 16 marca 2023, 12:27
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Jak poradzić sobie z hejtem? - spotkanie policjantów… fot. KPP Sztum
Hejt, cyberprzemoc czy mowa nienawiści mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. O tym, jak bardzo krzywdzące mogą być skutki takich zachowań rozmawiali z młodzieżą w Mikołajkach Pomorskich policjanci z sztumskiej komendy.

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych, policjanci z sztumskiej komendy spotkali się z uczniami w Mikołajkach Pomorskich. Głównym tematem spotkania był hejt, czyli pełne nienawiści, złości i pogardy działanie osoby, które ma sprowokować do kłótni, obrażać bądź obniżać samoocenę osoby hejtowanej.

- „Podczas spotkania została omówiona problematyka przestępczości płynącej z nienawiści oraz zagadnienia dotyczące dyskryminacji. Policjanci zwrócili również uwagę na kwestie hejtu i mowy nienawiści, które w dobie powszechnego dostępu do Internetu stają się poważnym społecznym problemem. Podczas dyskusji mundurowi wskazali ponadto konkretne sposoby radzenia sobie z hejtem, a także poruszyli temat konsekwencji prawnych z nim związanych” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Policjanci w trakcie prelekcji przedstawili możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Zaznaczyli również, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

- „Młodzież została zapoznana z formami hejtu, który stosowany jest często właśnie za pomocą Internetu, bądź innych narzędzi komunikacyjnych. Mundurowi wskazali na konieczność szerszego spojrzenia na kwestie kształtowania relacji rówieśniczych. Niektóre zachowania bowiem dla jednych będą dobrą zabawą, a innym mogą sprawić ogromną przykrość i doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji” - dodaje policjantka.

Podczas spotkania funkcjonariusze zachęcali również do wstąpienia w szeregi policji. Młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć.  

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.