Wydanie nr 63/2024, Niedziela 3.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Wirzchosława, Gerwina, Asteriusz, Samuel, Gerwin, Kinga, Maryna, Kunegunda, Tycjan, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. E-geodezja: podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy.

  • Wydanie nr 63/2024
  • 25 stycznia 2023, 12:06
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
  • Wiadomości
Sztum. E-geodezja: podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W Kartuzach przedstawiciele pięciu samorządów podpisali list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz przygotowania i realizacji projektu dotyczącego e-geodezji. List podpisał m.in. starosta sztumski Leszek Sarnowski.

We wtorek, 24 stycznia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kartuzach podpisany został list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz przygotowania i realizacji projektu dotyczącego e-geodezji. Jest to pierwsze porozumienie pomiędzy tymi samorządami.

List intencyjny podpisali: wiceprezydent Słupska Marek Goliński, starosta kartuski Bogdan Łapa, starosta kwidzyński Jerzy Godzik, starosta starogardzki Kazimierz Chyła i starosta sztumski Leszek Sarnowski.

Liderem partnerstwa zostało Miasto Słupsk, które w imieniu pięciu samorządów przygotuje i złoży wniosek wraz z niezbędnymi materiałami o dofinansowanie z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza na lata 2021-2027. Na ten cel w ramach FEP zostaną zabezpieczone środki w wysokości 5 mln zł.

Celem projektu pn. ,,E – geodezja w powiatach: kartuskim, kwidzyńskim, starogardzkim, sztumskim oraz mieście Słupsk” jest utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzięki projektowi zwiększony zostanie zakres i poprawiona jakość świadczenia usług na drodze elektronicznej. Ma również ułatwić dostęp do spójnych, zintegrowanych informacji przestrzennych, które są niezbędne podczas prowadzonych inwestycji przez jednostki samorządu terytorialnego, jak i obywateli.

Podpisanie listu intencyjnego w celu pozyskania dodatkowych środków finansowych jest kontynuacją działań związanych z wprowadzeniem e-usług w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Sztumie.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.