Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

DK22. Malbork-Cisy. Kiedy zostanie przywrócona stała organizacja ruchu? Wideo

DK22. Malbork-Cisy. Kiedy zostanie przywrócona stała organizacja ruchu?… fot. TvRegionalna24.pl
Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Cisy-Malbork w zasadzie dobiega końca. Jednak widać, że jeszcze prace nie zostały ukończone – nadal obowiązują ograniczenia prędkości. Kiedy odcinek ten zostanie całkowicie oddany do użytku kierowców?

Utrudnienia na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 22 między Malborkiem a Cisami dobiegły w zasadzie do końca. Jednak w dalszym ciągu są ograniczenia prędkości. Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kiedy wróci na dobre stała organizacja ruchu na tym odcinku.

W odpowiedzi Piotr Michalski z GDDKiA w Gdańsku poinformował, że roboty budowlane na tym odcinku wykonano zgodnie z projektem budowlanym i decyzją Zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

- „Po przeprowadzanym audycie bezpieczeństwa ruchu drogowego (to standardowa procedura na inwestycjach) zaszła konieczność ustawienia dodatkowych barier ochronnych oraz dostawienia luster drogowych. Po ich wprowadzeniu zostanie przywrócona stała organizacja ruchu” - wyjaśnił Piotr Michalski.


Przypomnijmy, że na całej długości około 1,4 km powstała ścieżka pieszo-rowerowa oddzielona od jezdni drogi krajowej. Został wzmocniony odcinek 0,5 km jezdni DK22 oraz wybudowany przepust. Skorygowana została także istniejąca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Tczewską w Malborku oraz powstał kanał technologiczny na długości około 1,2 km.

Koszt prac budowlano - montażowych wyniósł około 9,9 mln zł.

Zapraszamy na materiał wideo

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.