Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Kot na drzewie i palące się sadze w kominie – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 30 listopada 2022, 12:33
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Kot na drzewie i palące się sadze w kominie – raport sztumskich służb… fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

We wtorek, 22 listopada br. o godzinie 12.04 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Szropy-Niziny, gdzie paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym.

O godzinie 13.04 dwa zastępy pojechały do Dąbrówki Malborskiej, gdzie na drodze powiatowej i wojewódzkiej 515 znajdowała się plama oleju o długości około 2 km.

W środę, 23 listopada br. o godzinie 11.35 dwa zastępy skierowano do Sztumu, gdzie w jednym z budynków przy ul. Nowowiejskiego drzwi wejściowe na klatkę schodową w bloku czteropiętrowym były otwarte, a osoba stojąca przy wejściu poinformowała o wyczuwalnym zapachu gazu na klatce schodowej.

O godzinie 22.54 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Waplewo Wielkie, gdzie paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym.

W czwartek, 24 listopada br. o godzinie 22.57 zastęp skierowano do miejscowości Gościszewo, gdzie w budynku jednorodzinnym murowanym - pustostanie paliły się śmieci: połamane łóżka, kartony i opony.

W sobotę, 26 listopada br. o godzinie 17.35 dwa zastępy pojechały do miejscowości Białe Błoto gm. Stary Dzierzgoń, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra uderzył w drzewo i uległ zapaleniu.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/37767,powiat-sztumski-dwoje-nastolatkow-splonelo-w-samoc

W niedzielę, 27 listopada br. o godzinie 13.44 zastęp zadysponowano do miejscowości Bągart, gdzie kot wszedł na drzewo na wysokość około 9 m.

W poniedziałek, 28 listopada br. o godzinie 01.50 trzy zastępy skierowano do miejscowości Parpary, gdzie palił się garaż i budynek gospodarczy. Właściciel był na miejscu, brak osób poszkodowanych.

 

 

 

 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.