Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Stegna. Napad na bank i policyjny pościg. Wideo

  • Wydanie nr 27/2023
  • 29 listopada 2022, 14:56
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Stegna. Napad na bank i policyjny pościg. Wideo fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W Stegnie do banku wszedł zamaskowany mężczyzna trzymający w dłoni przedmiot przypominający pistolet. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, zobaczyli opisanych mężczyzn, którzy oddalili się samochodem. Natychmiast rozpoczęli pościg. Tak przewidywał scenariusz ćwiczeń policjantów na terenie działania nowodworskiej jednostki.

W poniedziałek, 28 listopada br. o godz. 12:00 dyżurna jednostki KPP w Nowym Dworze Gdańskim otrzymała zgłoszenie, że do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna, a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Natychmiast poinformowała patrole oraz przekazała dyspozycje.

- „Będący w pobliżu zdarzenia funkcjonariusze zauważyli opisanych mężczyzn odjeżdżających samochodem marki KIA Cee’d i niezwłocznie rozpoczęli pościg. Funkcjonariusze cały czas wzywali do zatrzymania się pojazdu, jednak bez rezultatu. Pojazdy kierowały się w stronę miejscowości Mikoszewo, a następnie Dworek, gdzie natychmiast przemieścili się funkcjonariusze ruchu drogowego” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Po dojechaniu do miejscowości Dworek, znajdujący się na posterunku blokadowym patrol ruchu drogowego zauważył zbliżające się pojazdy i bezpośrednio przed jadący pojazd rozłożył kolczatkę do zatrzymania uciekinierów. Po kilkunastominutowym pościgu udało się zatrzymać podejrzanych o napad na bank, przy których ujawniono broń palną”.

Do ćwiczeń zaangażowani byli funkcjonariusze nowodworskiej komendy. Tego typu ćwiczenia są istotnym elementem, aby podnosić swoje umiejętności, pracować nad szybkością reakcji, spostrzegawczością, sprawnym i bezpiecznym pościgiem oraz komunikacją między patrolami i dyżurnym.

- „Film jest stworzony poglądowo i nie odwzorowuje w całości wszystkich procedur, które obowiązują” - dodaje policjantka.

 

 

 

 

Wideo i zdjęcia: KPP w Nowym Dworze Gdańskim

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Robert.D
Robert.D 29.11.2022, 15:48
Specjalnie taki opis dla oglądalności. Nie można napisać odrazu że to ćwiczenia po co budować niepotrzebne napięcie. Oj Tv Malbork wychodzi wam tylko udostępnianie reklam.