Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Pożar samochodu i pocisk w lesie – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 338/2022
  • 3 pażdziernika 2022, 14:43
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Pożar samochodu i pocisk w lesie – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnich dwóch tygodniach funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 19 września br. o godzinie 15.20 zastępy pojechały do miejscowości Barlewiczki do pożaru samochodu osobowego marki Mazda. Pojazd był całkowicie objęty pożarem, brak właściciela na miejscu zdarzenia. Ratownicy w aparatach OUO podali dwa prądy gaśnicze, jeden w natarciu na palący się samochód, a drugi w obronie na budynek.

O godzinie 20.09 zastęp zadysponowany został do wsi Jasna, gdzie w budynku wielorodzinnym znajdował się poszkodowany, który miał duszność. Jego matka twierdziła, że jest uczulony i został wystawiony na czynnik wyzwalający anafilaksję.

We wtorek, 20 września br. o godzinie 15.54 zastępy skierowano do miejscowości Stare Miasto, gdzie na otwartej przestrzeni na placu manewrowym firmy budowlanej paliła się opona rolnicza i śmieci wokół opony, znajdujące się w zagłębieniu.

W piątek, 23 września br. o godzinie 19.24 zastępy pojechały do miejscowości Bruk, gdzie samochód osobowy marki Opel potrącił kobietę. Osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM, które było na miejscu przed przybyciem JOP. Policja na miejscu zdarzenia. Samochód stał na parkingu przy sklepie - brak wycieków.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/37173,bruk-starsza-kobieta-trafila-do-szpitala-po-potrac

W sobotę, 24 września br. o godzinie 15.57 zastęp zadysponowano do miejscowości Nowiny, gdzie przy drodze paliły się gałęzie, około 3m².

W niedzielę, 25 września br. o godzinie 02.10 zastęp skierowano do miejscowości Dworek, gdzie w budynku mieszkalnym paliły się sadze w przewodzie kominowym.

We wtorek, 27 września br. o godzinie 19.55 zastępy pojechały do Sztumu, gdzie w kościele przy ul. Związku Jaszczurczego włączył się alarm. Proboszcz parafii na miejscu sprawdził obiekt i skasował alarm. Alarm wywołała czujka w zakrystii.

W czwartek, 29 września br. o godzinie 20.57 zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie w budynku jednorodzinnym przy ul. Słonecznej w łazience z raną ciętą ramienia zatrzasnął się poszkodowany. Brak dostępu do poszkodowanego. ZRM dojechał równocześnie ze strażakami.

W piątek, 30 września br. o godzinie 16.28 zastęp skierowano do Dzierzgonia, gdzie na drodze wojewódzkiej na długości około 100 metrów i szerokości około 5cm znajdowała się plama substancji ropopochodnej.

W sobotę, 1 października br. o godzinie 11.09 zastępy pojechały do Sztumu na ul. Gdańską, gdzie zgłaszający poinformował, że w lesie poza miastem znajduje się pocisk. Miejsce wskazał policji.


 

 

 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum


 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.