Wydanie nr 63/2024, Niedziela 3.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Wirzchosława, Gerwina, Asteriusz, Samuel, Gerwin, Kinga, Maryna, Kunegunda, Tycjan, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Mikołajki Pomorskie. Pożar w Szkole Podstawowej – ćwiczenia strażackie połączone z ewakuacją.

  • Wydanie nr 63/2024
  • 3 pażdziernika 2022, 13:46
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Mikołajki Pomorskie. Pożar w Szkole Podstawowej – ćwiczenia strażackie… fot. KP PSP Sztum
Druga połowa września to czas, w którym rozpoczyna się trwający do końca listopada cykl ewakuacji placówek dydaktycznych. Jest to świetna okazja do odbycia wspólnych ćwiczeń mających na celu lepsze zapoznanie się z obiektami przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

We wtorek, 27 września br. w Szkole Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich odbyły się ćwiczenia połączone z praktycznym sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji uczniów oraz personelu.

- „Po zgłoszeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Sztumie przez dyrektor szkoły o pożarze w sali komputerowej budynku „małej” szkoły, na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z najbliżej położonej OSP Mikołajki Pomorskie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie oraz zastępy z OSP Postolin i Stary Targ” - informuje mł. kpt. Piotr Spiżewski z KP PSP w Sztumie.

W tym czasie nauczyciele ewakuowali uczniów ze wszystkich sal. Po przyjeździe jednostek straży pożarnych na miejsce, dyrektor szkoły podała stan osób według listy obecności i zgodnie z przekazaną informacją w płonącym budynku została uwięziona trójka uczniów oraz jeden nauczyciel.

Działania ekip ratowniczych polegały na ewakuacji ludzi z zagrożonego budynku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ugaszeniu pożaru oraz wentylacji pomieszczeń. W ćwiczeniach brało udział 8 zastępów PSP i OSP, czyli 39 strażaków oraz uczniowie i personel budynku „małej” szkoły w Mikołajkach Pomorskich.

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.