Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. Prowadził auto pod wpływem narkotyków.

  • Wydanie nr 338/2022
  • 3 pażdziernika 2022, 13:35
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Sztum. Prowadził auto pod wpływem narkotyków. fot. KPP w Sztumie
Policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę, który jechał osobówką pod wpływem marihuany. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które mężczyzna miał przy sobie. Wstępne badanie potwierdziło, że to marihuana. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zabrali prawo jazdy. 24-latek trafił do miejscowej komendy.

Sztumscy policjanci na jednej z ulic zauważyli kierowcę Toyoty, którego styl jazdy wzbudził u nich podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu.

- „Po zatrzymaniu 24-letni kierowca zachowywał się nerwowo oraz nielogicznie odpowiadał na zadawane pytania. Funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, dlatego przeprowadzili u niego badanie, które wykazało obecność marihuany. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Mundurowi zabezpieczyli także narkotyki, które mieszkaniec Sztumu miał przy sobie. Znalezione narkotyki przekazano biegłemu do dalszych badań, natomiast zatrzymany trafił do policyjnego aresztu” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Wkrótce śledczy przesłuchają zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawią zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem pod wpływem narkotyków.

 

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy, że prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

 

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.