Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. Przedszkolaki z wizytą u policjantów.

  • Wydanie nr 338/2022
  • 28 września 2022, 13:02
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Sztum. Przedszkolaki z wizytą u policjantów. fot. KPP w Sztumie
Policjanci wiedzieli od razu, że odwiedziły ich przedszkolaki. Podczas wizyty maluchy oprócz rozmów o bezpieczeństwie, mogły zapoznać się z trochę bliżej z pracą funkcjonariuszy i zobaczyć na własne oczy to, co najbardziej ich interesuje. Najwięcej emocji wywołała wizyta na policyjnym parkingu, bo tam właśnie dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu lub motocykla i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Policjanci sztumskiej komendy kładą duży nacisk na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Z początkiem roku szkolnego regularnie odwiedzają dzieci w przedszkolach i szkołach, rozmawiając z nimi na temat bezpieczeństwa. Tym razem, to funkcjonariusze byli gospodarzami spotkania. Mundurowi gościli w swoich murach najmłodszych z Kubusiowego Przedszkola.

- „Policjantów pracujących w sztumskiej policji nie trzeba informować o ich wizycie, ponieważ zawsze, gdy się pojawiają na korytarzach robi się głośno i słychać dużo śmiechu. Maluchy są ciekawe wszystkiego i zawsze chętnie rozmawiają z policjantami na temat ich pracy. Zwiedzają pomieszczenia dla osób zatrzymanych, stanowisko kierowania i miejsca gdzie, na co dzień funkcjonariusze pełnią służbę. Podczas takich spotkań mundurowi zawsze przypominają im zasady bezpieczeństwa” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Najwięcej emocji przedszkolakom dostarczyła wizyta na policyjnym parkingu. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz motocykla i przez chwilę poczuć się jak policjanci.

Maluchy otrzymały od policjantów opaski odblaskowe tak, aby były bardziej widoczne na drodze.

 


 

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.