Wydanie nr 276/2022, Poniedziałek 3.10.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Dzierzgoń. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się w domu.

  • Wydanie nr 276/2022
  • 10 sierpnia 2022, 09:03
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Dzierzgoń. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się w domu. fot. zdjęcie poglądowe
Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez policjantów i regularny kontakt z lokalną społecznością to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku zatrzymanego poszukiwanego mężczyzny z Dzierzgonia, który dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują policjanci, jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych.

Osoby poszukiwane rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

- „Dzierzgońscy policjanci poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Do zatrzymania doszło w jednym z domów na terenie miasta. Po wykonaniu niezbędnych czynności, 27-letni mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne 10 miesięcy” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Po raz kolejny duże zaangażowanie policjantów spowodowało, że osoby poszukiwane nie unikną odpowiedzialności karnej.

 

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.