Wydanie nr 276/2022, Poniedziałek 3.10.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Powiat sztumski. Powołane zostanie Lokalne Partnerstwo ds. wody.

  • Wydanie nr 276/2022
  • 4 sierpnia 2022, 08:56
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
  • Wiadomości
Powiat sztumski. Powołane zostanie Lokalne Partnerstwo ds. wody. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
Wicewojewoda pomorski spotkał się z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Sztumie w sprawie powołania w powiecie Lokalnego Partnerstwa ds. Wody. Starostwo ma pełnić funkcję koordynatora wszelkich działań związanych z gospodarką wodną.

W środę, 3 sierpnia br. wicewojewoda pomorski Aleksander Jakubowski spotkał się ze starostą sztumskim Leszkiem Sarnowskim oraz naczelniczką wydziału ochrony środowiska Adrianną Dobrzyńską w sprawie powołania w powiecie Lokalnego Partnerstwa ds. Wody. To inicjatywa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego.

- „Lokalne Partnerstwa ds. wody (LPW), które mają powstawać na poziomie powiatów, to sieć efektywnej współpracy pomiędzy kluczowymi partnerami na rzecz zarządzania zasobami wody na obszarach wiejskich. Działania te mają prowadzić do poprawy efektywności zarządzania wodą” - wyjaśnia Starostwo Powiatowe w Sztumie. - „Przynależność różnych podmiotów (miast, gmin, spółek wodnych, rolników, etc.) do Lokalnego Partnerstwa będzie dawała możliwość ubieganie się o środki na inwestycje związane między innymi z melioracją”.

Spotkanie inaugurujące Lokalne Partnerstwo, z udziałem wszystkich zainteresowanych odbędzie się w połowie września br.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Sztumie

 

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.