Wydanie nr 276/2022, Poniedziałek 3.10.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. Kolejny sukces strażaka mł. kpt. Piotra Spiżewskiego.

Sztum. Kolejny sukces strażaka mł. kpt. Piotra Spiżewskiego. fot. KP PSP Sztum
Pod koniec lipca odbyły się Mistrzostwa Polski o tytuł najtwardszego strażaka TFC Polish Championships Płock 2022. Udział w tych zmaganiach wziął mł. kpt. Piotr Spiżewski z KP PSP w Sztumie.

W niedzielę, 24 lipca br. na Starym Rynku w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski w formule Toughest Firefighter Challenge. Ponad 100 strażaków rywalizowało ze sobą w konkurencjach, które ukazują tradycyjne elementy ich codziennych zmagań podczas akcji ratowniczo - gaśniczych. W zawodach udział brali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski, ale również z Czech, Węgier, Słowacji czy Niemiec.

W zawodach okrzykniętych hasłem „naciętych dwóch minut w sporcie”, mł. kpt. Piotr Spiżewski bardzo dobrze się zaprezentował. W biegu indywidualnym uzyskał czas 1:29:98 i osiągnął nowy rekord życiowy, a tym samym uplasował się na 6 pozycji. Mimo, że start indywidualny dał pozycję poza podium, to w biegu tandemowym - razem z kolegą z drużyny Elita Fcc Team Sztum, wywalczyli brązowy medal osiągając czas 1:17:19.

Po całym dniu zmagań sztumska drużyna z mł. kpt. Piotrem Spiżewskim uzyskała w kategorii drużynowej srebrny medal.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w zbliżających się kolejnych startach.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.