Wydanie nr 222/2022, Środa 10.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Pożary traw i spalona potrawa w garnku – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 222/2022
  • 29 czerwca 2022, 11:15
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Pożary traw i spalona potrawa w garnku – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

We wtorek, 21 czerwca br. o godzinie 09.53 zastęp skierowano do miejscowości Trankwice, gdzie w mieszkaniu budynku o zabudowie bliźniaczej wyczuwalny był zapach gazu. Mieszkanie zostało przewietrzone przed przybyciem JOP. Prawdopodobną przyczyną był nieszczelny reduktor na butli.

O godzinie 11.22 zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie w budynku przy ul. Różanej było zamknięte mieszkanie znajdujące się na 1 piętrze. Brak kontaktu z lokatorką. Policji nie było na miejscu.

O godzinie 12.02 w trakcie ćwiczeń odbywających się w Dąbrówce Malborskiej napadu drgawek (napad toniczno – kloniczny, nieprzytomny) doznał jeden z uczestniczących w ćwiczeniach, strażak z OSP Stogi.

O godzinie 13.03 zastęp pojechał do Dzierzgonia, gdzie w budynku przy ul. Przemysłowej w mieszkaniu na 1 piętrze doszło do zapalenia się potrawy w naczyniu, przygotowywanej na kuchence gazowej. 3 osoby z mieszkania znajdowały się przed wejściem do budynku.

W piątek, 24 czerwca br. o godzinie 06.22 zastęp zadysponowano do miejscowości Węgry, gdzie na drodze gruntowej prowadzącej do zakładu PUMA znajdował się uszkodzony konar drzewa blokując ruch w obu kierunkach.

O godzinie 08.27 zastęp skierowano do Starego Dzierzgonia, gdzie pracownicy szkoły ewakuowali się we własnym zakresie - dzieci nie było w tym czasie w szkole. Potwierdzono, że na skrzynkę e-mail wpłynęła wiadomość ,,Kaskada” - policja została poinformowana o zdarzeniu i jechała na miejsce zdarzenia.

W sobotę, 25 czerwca br. o godzinie 12.10 zastęp pojechał do Sztumu, gdzie przy ul. Spokojnej przy jednym z budynków znajdowało się bardzo dużo owadów błonkoskrzydłych. W czasie dojazdu zastępu na miejsce zgłoszenia, owady przemieściły się.

O godzinie 15.46 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie przy ul. Spokojnej w budynku  mieszkalnym wielorodzinnym owady założyły gniazdo na balkonie w wersalce.

O godzinie 16.12 dwa zastępy zadysponowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie paliło się około 500 m² suchej trawy przy torach.

O godzinie 21.18 trzy zastępy pojechały do miejscowości Stare Miasto, gdzie na placu przed domem leżała kobieta - była przytomna, miała przebitą nogę poniżej kolana prętem zbrojeniowym. Na miejscu obecny był zespół PRM, który udzielał kobiecie pomocy.

W poniedziałek, 27 czerwca br. o godzinie 00.27 zastęp skierowano do miejscowości Bągart, gdzie zgłoszono, że w pustostanie widoczny jest ogień i dziwne światła. Na miejscu okazało się, że brak zagrożenia pożarowego. Do budynku nie były podłączone żadne media ani instalacje. Po obejściu wokół całego budynku nie stwierdzono ani ognia, ani dziwnych świateł.

O godzinie 00.36 zastęp pojechał do Gościszewa, gdzie w budynku jednorodzinnym pod nadzorem ZRM znajdował się pacjent – przytomny, w kontakcie logicznym. Ratownicy nie mogli sami go wynieść z budynku do karetki ze względu na jego wagę - pacjent ważył około 160 kg.

O godzinie 07.40 zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie w budynku wielorodzinnym przy ul. Nad Jeziorem mieszkanie było zamknięte i nie było kontaktu z lokatorem. Na miejscu obecna była policja i ZRM.

O godzinie 17.48 trzy zastępy skierowano do miejscowości Jurkowice, gdzie samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z drogi i znajdował się w przydrożnym rowie. Kierujący według świadków uciekł z miejsca zdarzenia. Poszukuje go policja.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/36482,powiat-sztumski-kierowal-majac-prawie-4-promile-al

O godzinie 20.59 dwa zastępy pojechały do miejscowości Sztumskie Pole, gdzie paliło się około 1 m² trawy w lesie.


 


 

Informację przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.