Wydanie nr 186/2022, Wtorek 5.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum. Prowadził skuter pod wpływem narkotyków.

  • Wydanie nr 186/2022
  • 22 czerwca 2022, 13:04
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Prowadził skuter pod wpływem narkotyków. fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca powiatu sztumskiego, który prowadził motorower pod wpływem narkotyków. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu oraz narkotyków i teraz może grozić mu kara pozbawienia wolności.

Policjanci sztumskiej drogówki zauważyli, jak skuter jedzie całą szerokością drogi. Mundurowi zatrzymali kierowcę Hondy do kontroli drogowej.

- „Dziwne zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie u mundurowych, że może być pod działaniem narkotyków. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 22-latek kierował motorowerem pod działaniem narkotyków. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi u mężczyzny ujawnili foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Zabezpieczoną substancję poddano badaniu na obecność substancji zabronionych. Okazało się, że jest to amfetamina” - wyjaśnia st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Teraz mieszkaniec powiatu będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami, ponieważ zgodnie z art. 178a § 4 kodeksu karnego mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności i co najmniej 10 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz ofiar wypadku i pomocy postpenitencjarnej.

Sztumska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg jest priorytetem policji. Bardzo ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie można powiadomić najbliższą jednostkę policji - również  anonimowo, dzwoniąc pod nr 997 lub 112.


Pamiętaj!  Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem tych uczestników ruchu drogowego, którzy  mogliby być  na nie narażeni.  Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.