Wydanie nr 331/2021, Sobota 27.11.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Pożar domu w Monasterzysku Wielkim – raport sztumskich służb mundurowych.

Pożar domu w Monasterzysku Wielkim – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KP PSP Sztum
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej i policji z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

Prowadził, mimo zakazu sądowego.

W poniedziałek, 15 listopada br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie w trakcie patrolu miasta zauważyli osobowe Audi, którego kierujący najprawdopodobniej posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że 21-latek kilka miesięcy temu stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem narkotyków oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do marca 2024 r. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz 21-letni mieszkaniec gm. Stary Targ odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Za kierowanie samochodem w czasie obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

 

W środę, 17 listopada br. o godzinie 14.26 zastęp zadysponowano do miejscowości Uśnice, gdzie silny wiatr złamał drzewo.


 

 

W czwartek, 18 listopada br. o godzinie 10.31 siedem zastępów skierowano do miejscowości Monasterzysko Wielkie, gm. Stary Dzierzgoń, gdzie paliło się poddasze i ściana frontowa budynku mieszkalnego, dwukondygnacyjnego z poddaszem nieużytkowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Sztum oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce działań, zastano budynek z palącym się poddaszem i ścianą frontową. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu, wykonaniu otworów dostępowych w ścianach szczytowych oraz otworu wentylacyjnego w poszyciu dachowym, a także budowie stanowiska wodnego przy pobliskim zbiorniku wodnym. W działaniach ratowniczych udział brało łącznie 20 strażaków.

O godzinie 16.35 zastęp pojechał do wsi Lubochowo pomóc policjantom w otwarciu drzwi w jednym z budynków jednorodzinnych.

O godzinie 23.04 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Litewki, gdzie palił się samochód osobowy marki Volkswagen i drzewo, w które uderzył. Zwęglone ciało leżało obok samochodu. Na miejscu obecny był patrol policji i ZRM. Droga Wojewódzka nr 515 była zamknięta w obu kierunkach.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/34580,dw515-smiertelny-wypadek-w-litewkach


 

 

Pijana usiadła za kierownicę.

W czwartek, 18 listopada br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując miejscowość Biała Góra postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę osobowego Volkswagena. W trakcie kontroli drogowej kierująca wzbudziła podejrzenie mundurowych, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze przebadali 27-latkę urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u kobiety ponad dwa promile. 27-letnia mieszkanka powiatu sztumskiego została zatrzymana oraz straciła prawo jazdy. Samochód został odholowany na parking strzeżony.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobieta odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo 27-latce grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier.

W czwartek, 18 listopada br. policjanci z sztumskiej jednostki zajmujący się przestępczością gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań, funkcjonariusze w lokalu na terenie Dzierzgonia zabezpieczyli 6 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Ponadto mundurowi zabezpieczyli kilka tysięcy złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości około 72 tys. złotych wraz z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

W piątek, 19 listopada o godzinie 08.18 zastęp skierowano do wsi Koniecwałd, gdzie na drodze krajowej nr 55 za Sztumem w kierunku Koniecwałd (35 km) na jednym pasie znajdowała się plama substancji oleistej na odcinku około 800m i szerokości 20cm.

O godzinie 18.38 zastęp pojechał do Sztumu, gdzie na ulicy Żeromskiego na poboczu drogi krajowej nr 55 znajdował się uszkodzony konar drzewa, który częściowo wystawał na pas jezdni na wysokości około 3m.

O godzinie 19.32 zastęp zadysponowano do miejscowości Piaski Morąskie, gdzie na drodze powiatowej nr 3117G znajdował się uszkodzony konar drzewa.


 

 

W sobotę, 20 listopada br. o godzinie 21.08 zastęp skierowano do miejscowości Folwark, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych mężczyzna spadł ze schodów. Po przyjeździe zastępu na miejsce zdarzenia okazało się, że był przytomny.

W niedzielę, 21 listopada br. o godzinie 11.50 dwa zastępy pojechały do wsi Jasna, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego udzielali pomocy mężczyźnie po ataku padaczki.

 

 

 

 

Informację przekazali: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

Zdjęcia: KP PSP w Sztumie

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.