Wydanie nr 331/2021, Sobota 27.11.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Nowa Wieś Malborska. Obok siebie powstaną dwa supermarkety?

Nowa Wieś Malborska. Obok siebie powstaną dwa supermarkety? fot. TvMalbork.pl
Nowa Wieś Malborska w gminie Malbork obecnie ma tylko jeden malutki sklep spożywczy. Jednak w najbliższym czasie ma się to diametralnie zmienić. Z informacji, jakie docierają do naszej redakcji wynika, że o klientów z Nowej Wsi Malborskiej i okolic walczą dwa supermarkety – Biedronka i Dino.

 

Informacje, do jakich dotarliśmy wskazują, że oba supermarkety miałyby powstać dosłownie obok siebie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 515 – jeden na ulicy Na Wzgórzu, drugi przy Działdowskiej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że DW515 po modernizacji na odcinku Malbork-Grzymały została oddana do użytku w lipcu 2020 r. i nadal jest „na gwarancji”. Jak zatem miałby wyglądać wjazd do poszczególnych pawilonów? Czy od strony głównej drogi, która wymagałaby w związku z tym przebudowy, czy jednak drogami bocznymi?

 

I tu się pojawia problem. Mieszkańcy ulicy Działdowskiej i okolic mocno protestują przeciwko takiemu stanowi rzeczy, ponieważ w założeniu samochody ciężarowe z zaopatrzeniem miałyby wjeżdżać i wyjeżdżać obok przydrożnej kapliczki, a na drodze tej obowiązuje ograniczenie tonażu.

 

Jednak czy rzeczywiście pawilony handlowo - usługowe powstaną, tego nie wiadomo, ponieważ jak na razie decyzję o warunkach zabudowy z gminy otrzymał tylko jeden z przedsiębiorców.

 

- „Na dzień dzisiejszy decyzję o warunkach zabudowy wydano na pawilon usługowo-handlowy na ulicy Na Wzgórzu, natomiast na drugi pawilon decyzji o warunkach zabudowy nie wydano” - informuje Marcin Kwiatkowski, Wójt Gminy Malbork. - „Decyzja o warunkach zabudowy jest załącznikiem do wniosku o pozwolenie na budowę. Odmówiliśmy Dino. Były tam dwie decyzje o warunkach zabudowy – budynek marketu i zjazd. Zarówno na zjazd, jak i na budynek handlowy dostali odmowną decyzję o warunkach zabudowy”.

 

Marcin Kwiatkowski poinformował również, że przedsiębiorca ten odwołał się od decyzji gminy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO).

- „A SKO przekazało gminie do powtórnego rozpatrzenia sprawy” - podsumował Wójt.

 

 

Będziemy państwa o postępach prac informować na bieżąco.

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarosław K
Jarosław K 09.10.2021, 21:28
Inwestycje STULECIA jest czym się chwalić takie same jak pisowskie rządy do DUPY
polak
polak 09.10.2021, 21:25
co za GÓWNO same markety stawiają nic innego nie potraficie
ŻENADA
Tak
Tak 06.10.2021, 19:01
Czyli widać że Biedronka jest faworyzowana
tomasz
tomasz 06.10.2021, 14:21
Nich postawią Biedre ludzie z okolicznych wiosek nie bęndą musieli jechać do miasta
Konsument
Konsument 05.10.2021, 20:32
Czyli czerwony owad w czarne kropki lepiej posmarował hehehe... A mi się bardzo podoba u Dinozaura, bardziej przytulny, mniejszy, czysto, schludnie i bez "stada zwierząt" polujących na okazje a potem narzekających na... blebleble.