Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Trwa nabór do Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

  • Wydanie nr 89/2024
  • 13 sierpnia 2021, 09:37
  • Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Wiadomości
Trwa nabór do Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.  fot. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku poszukuje kandydatów do Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej. Miejsce pełnienia służby – Tczew.

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa oraz wykroczenia skarbowe, a także przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

 

 

 

 

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku poszukuje kandydatów do Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni na stanowisko młodszy specjalista Służby Celno-Skarbowej. Miejsce pełnienia służby – Tczew.

Funkcjonariuszem może zostać osoba, która jest obywatelem polskim, korzysta z pełni praw publicznych, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiada wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe, cieszy się nieposzlakowaną opinią, której stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku, nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2141), ani nie była ich współpracownikiem. Jest dyspozycyjna, umie pracować pod presją czasu, jest odporna na stres, komunikatywna, gotowa do uczenia się, odpowiedzialna oraz gotowa do pełnienia służby w systemie zmianowym.

 

 

 

 

Jak aplikować?

Należy przygotować niezbędne dokumenty- kwestionariusz osobowy, wg naszego wzoru (w załączeniu), kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe, kopie świadectw pracy/służby z poprzednich miejsc pracy/służby, o ile pozostawałeś w stosunku pracy/służby, oświadczenie dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami – wypełnij, jeśli urodziłaś(eś) się przed 1 sierpnia 1972 r. (w załączeniu), oświadczenie w związku z ubieganiem się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

Następnie złożyć dokumenty w formie papierowej na adres - IAS w Gdańsku, ul. Długa 75/76, 80-831 Gdańsk z dopiskiem: Informacja nr 03/08/2021 lub elektronicznie za pomocą profilu zaufanego, na platformie EPUAP na adres: e-Puap-/f1p145fudb/SkrytkaESP w temacie wiadomości wpisz: Informacja nr 03/08/2021.

 

Termin składania dokumentów:  24.08.2021 r. - decyduje data stempla pocztowego lub data złożenia oferty do urzędu.

 

Izba Administracji Skarbowej oferuje służbę dającą poczucie stabilizacji zawodowej, ścieżkę kariery zawodowej od aplikanta do inspektora, uposażenie zasadnicze na stanowisku: 3209,70 zł brutto, dodatek za stopień służbowy aplikanta: 452,60 zł brutto, dodatek za wysługę lat w wysokości od 2% do 25% wynagrodzenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy, inne dodatki do uposażenia przewidziane przepisami oraz po spełnieniu warunków np. dodatek kontrolerski, dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatek żywieniowy, równoważnik za dojazdy, nagrodę roczną, tzw. "trzynastkę", nagrody jubileuszowe, możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach służby, możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego, świadczenia socjalne (np. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny, zapomoga - wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, dopłata do kosztów udziału do zajęć kulturalno-oświatowych lub sportowo-rekreacyjnych i in.), dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych.

 

 

 

 

Ważne informacje.

Etapy postępowania - złożenie niezbędnych dokumentów, test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, test kompetencyjny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie zdolności psychicznej i fizycznej do służby w Służbie Celno-Skarbowej, sprawdzenia w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym.

 

 

 

 

Warunki pracy.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania w obszarze właściwości miejscowej wskazanej Izby Administracji Skarbowej, po zakończonym postępowaniu  kwalifikacyjnym Dyrektor izby określi miejsce pełnienia służby funkcjonariusza, realizacja zadań służbowych na stanowiskach w Pionie Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej związana jest z wykorzystaniem broni palnej i środków przymusu bezpośredniego.

 

 

 

 

Pozostałe informacje.

Istnieje możliwość zwiększenia liczby wolnych etatów w przypadku powstania wakatu w okresie od dnia ukazania się informacji do dnia poprzedzającego test wiedzy. Oferty nie spełniające wymogów formalnych (niekompletne, bez wymaganych podpisów na kwestionariuszu oraz otrzymane po terminie) zostaną odrzucone.

Rozpatrzeniu nie podlegają oferty składane drogą elektroniczną, z wyjątkiem dokumentów opatrzonych kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Nie można przystąpić do postępowania jeżeli w poprzednim postępowaniu z testu psychologicznego lub testu kompetencyjnego nie uzyskałaś(eś) wyniku pozytywnego, jeżeli od dnia przeprowadzenia tego testu do dnia, w którym upływa termin składania dokumentów w odpowiedzi na niniejszą Informację, nie upłynęło 12 m-cy.

Jeżeli byłaś(eś) umieszczona(y) na liście kandydatów określonej w §16 ust. 6 rozporządzenia
i ubiegasz się ponownie, w terminie 12 miesięcy od dnia poinformowania o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej w tej samej jednostce organizacyjnej KAS, to nie bierzesz udziału w etapach postępowania z wyjątkiem złożenia kwestionariusza osobowego.

Dodatkowe informacje związane z postępowaniem kwalifikacyjnym uzyskasz pod nr tel. 58 3009747.

 

 

 

 

Pliki do pobrania ze strony KAS - kwestionariusz osobowy, oświadczenie dotyczące pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami, rozporządzenie w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej, oświadczenie w związku z ubieganiem się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

 

 

 

 

Informację przekazała: Wioleta Działdowska, Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

 

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.