imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Malbork. Wojciech Kuligowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów.

Malbork. Wojciech Kuligowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski w… fot. Klub Sportowy Rzemieślnik Malbork
W drugi weekend lipca w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17, na które zakwalifikowało się dwóch zawodników Klubu Sportowego Rzemieślnik z Malborka. Jeden z nich wrócił z brązowym medalem.

W dniach od 8 do 11 lipca br. w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17, nazywane również Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Na zawody zakwalifikowało się dwóch malborskich sztangistów z KS Rzemieślnik - Wojciech Kuligowski oraz Oliwier Kubacki, których trenerem jest Dawid Meyer.

Debiutujący na tak wysokiej randze zawodach Oliwier Kubacki w kategorii 89 kg zajął 7 miejsce.

- „W pierwszym podejściu wyrwał 75 kg. Niestety dwa kolejne 80 i 84 kg spalił” - informuje Witold Barcikowski, prezes Klubu Sportowego Rzemieślnik w Malborku. - „W podrzucie zaliczono mu tylko pierwsze podejście na 100 kg, kolejne 105 i 107 kg zostało podrzucone, lecz sędziowie nie zaliczyli tych podejść, stwierdzając docisk”.

Bardzo dobry start zaliczył Wojciech Kuligowski, który w kategorii 102 kg wywalczył brązowy medal w rwaniu.

- „Pierwsze podejście na 104 kg spalił z powodu poślizgnięcia się nogi, lecz kolejne 104 i medalowe 106 kg zaliczył lekko” - informuje Witold Barcikowski. - „W podrzucie zajął 4 miejsce, zaliczając dwie próby: kolejno na 120 i 124 kg i ostatecznie uplasował się właśnie na nim ze stratą 1 kg do pozycji wyżej”.

Prezes Klubu podkreśla, że cieszy się z postawy młodych zawodników na Mistrzostwach Polski, a także zaznacza, że w osiągnięciu tego sukcesu miał ogromny wpływ trener zawodników Rzemieślnika, Dawid Meyer.

Informację i zdjęcia przekazał: Witold Barcikowski, prezes Klubu Sportowego Rzemieślnik w Malborku