Wydanie nr 328/2024, Sobota 23.11.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Klemens, Adela, Przedwoj, Erast, Orestes, Felicyta, Fotyna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Alarm w szkole, który okazał się tylko próbnym – raport sztumskich służb mundurowych.

W ostatnim tygodniu straż pożarna i policjanci z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

We wtorek, 22 września br. o godzinie 09.44 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 20.55 we wsi Lubochowo zastęp gasił pożar około 1000 m² trawy przy drodze.

W środę, 23 września br. o godzinie 17.30 zastęp skierowano do Sztumskiej Wsi, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych w piwnicy w pomieszczeniu kotłowni znajdował się zaskroniec.

W czwartek, 24 września br. o godzinie 07.00 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 09.48 strażacy w miejscowości Balewo usuwali z drogi powiatowej plamę oleju o długości około 40 m i szerokości 1 m.

O godzinie 16.43 dwa zastępy zadysponowano do Gościszewa do palącej się około 40 m² trawy.

 

 

 

 

W piątek, 25 września br. o godzinie 07.08 trzy zastępy skierowano do Dzierzgonia do pożaru w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Na miejscu stwierdzono przypaloną patelnię i lekkie zadymienie. Lokator przytomny.

O godzinie 19.05 zastęp wezwano do wsi Postolin, gdzie zgłaszający twierdził, że widział dym na polu za zabudowaniami. Jednak po przyjeździe na wskazane miejsce, nie stwierdzono zagrożenia.

W sobotę, 26 września br. o godzinie 09.54 zastęp zadysponowano do Starego Miasta, gdzie ratownicy medyczni mieli problem ze zniesieniem pacjenta po upadku z wysokości do karetki ze względu na strome schody.

O godzinie 13.52 strażacy wezwani zostali do Sztumu, do jednego z zakładów produkcyjnych. Na miejscu okazało się, że na jego terenie obecny jest wyłącznie stróż, który z kolei twierdził, że od poprzedniego dnia nikogo na terenie zakładu nie widział.

W niedzielę, 27 września br. o godzinie 14.32 zastęp skierowano do wsi Postolin, gdzie silny wiatr złamał drzewo, które przy chodniku oparte było o inne drzewo.


 

 

 

W poniedziałek, 28 września br. o godzinie 06.42 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 09.54 zastęp skontrolował polową izbę przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 10.12 trzy zastępy skierowano do miejscowości Parpary, gdzie doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych marki Audi A4 i Hyundai Accent. Oba pojazdy znajdowały się poza jezdnia na poboczu.

O godzinie 13.59 zastęp zadysponowany do Starego Dzierzgonia w celu sprawdzenia pomieszczeń w Szkole Podstawowej.

O godzinie 16.12 strażacy pojechali do Sztumu, gdzie osoba zgłosiła, ze w mieszkaniu budynku wielorodzinnego z wentylacji w łazience wylatywały szerszenie.

Poszukiwany listem gończym za groźby karalne.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany za groźby karalne. Kryminalni pracując nad sprawą ustalili miejsce, w którym może przebywać poszukiwany oraz pojazd, jakim może się poruszać. W wyniku dalszej pracy funkcjonariuszy, mężczyznę zatrzymano w momencie kiedy poruszał się autem. Zatrzymany 34-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego był całkowicie zaskoczony wizytą mundurowych. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie teraz zasądzoną karę.


 

 

 

We wtorek, 29 września br. o godzinie 09.30 dwa zastępy skierowano do Starego Targu, gdzie w jednym z domów jednorodzinnych na ścianie znajdował się kokon owadów błonkoskrzydłych.

O godzinie 11.23 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 12 zastęp skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie silny wiatr złamał drzewo, które mogło się przewrócić na pas drogi powiatowej.

O godzinie 16.14 dwa zastępy zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie na ulicy Elbląskiej doszło do czołowego uderzenia samochodu w drzewo. Samochód stał na kołach w przydrożnym rowie, kierowca oraz pasażerowie - dzieci w wieku 10 i 8 lat opuścili pojazd przed przybyciem JOP, byli pod opieką ZRM.


 

 

 

W środę, 30 września br. o godzinie 12.38 dwa zastępy skierowano do Czernina, gdzie w Zespole Szkół pracownicy szkoły przeprowadzali ewakuację w związku z otrzymaną informacją o podłożeniu ładunku z gazem.

W czwartek, 1 października br. o godzinie 10.03 trzy zastępy zadysponowano do Sztumu do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie sekretarz szkoły zgłosiła dym w toalecie i wytłumaczyła, którym wejściem najszybciej wejść. Zapomniała poinformować, że to próbny alarm.

O godzinie 15.08 strażacy pojechali do Sztumskiego Centrum Kultury, w piwnicy którego znajdowała się żmija zygzakowata, która zagrażała pracownikom.

O odpowiedzialności karnej z młodzieżą.

Szkołę Podstawową w Dzierzgoniu odwiedził policjant profilaktyki społecznej. Funkcjonariusz wspólnie z młodzieżą rozmawiał na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. St. sierż. Paweł Łyko na podstawie przygotowanej prezentacji omówił, kim jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki. Policjant wytłumaczył również znaczenie słowa czyn karalny, omawiając jednocześnie kilka artykułów z kodeksu karnego czy wykroczeń. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjant również poinformował uczestników spotkania, czym jest demoralizacja przedstawiając jednocześnie, jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Funkcjonariusz podał przykłady z pracy policjantów powiatu sztumskiego obrazujące, jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.


 

 

 

W piątek, 2 października br. o godzinie 10.12 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 16.03 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie przy ulicy Władysława IV na deptaku za kościołem na drzewie na wysokości około 0,5 m znajdował się kokon owadów błonkoskrzydłych.

W sobotę, 3 października br. o godzinie 13.32 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Koślinka, do mężczyzny przygniecionego przez płytę drogową. Poszkodowany znajdował się w pozycji klęczącej, przygnieciony przez wierzchnią płytę.

O godzinie 18.30 w Gościszewie strażacy gasili pożar porzuconych śmieci, w tym m.in. stare meble.

O godzinie 19.14 trzy zastępy skierowano do wsi Koniecwałd, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych paliła się piwnica i wystąpiło duże zadymienie.

W niedzielę, 4 października br. o godzinie 07.00 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 17.10 zastęp skierowano do Sztumskiej Wsi, gdzie silny wiatr złamał konar drzewa, który zablokował pas drogi krajowej.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.