Podczas minionego weekendu odnotowaliśmy kilkanaście interwencji. Zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Być może dzięki temu nie doszło do tragedii.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo.
Mundurowi korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
KMB – to narzędzie, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zagrożeniach.
W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęty doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń. Zgłoszone przez mieszkańców powiatu notoryczne łamanie przepisów, polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości, poskutkowało częstymi kontrolami funkcjonariuszy ruchu drogowego i zastosowaniu przez nich kar wobec piratów drogowych. Ponadto w tych miejscach stróże prawa podczas minionego weekendu udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym użytkownikom dróg. Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany w sobotę po południu. Alkomat wykazał u 57-latka prawie 0,5 prom alkoholu. Jego prawo jazdy zatrzymano.
Kolejny nietrzeźwy wpadł w ręce mundurowych w ostatnią niedzielę także popołudniu. Podczas kontroli 57-letniego mieszkańca powiatu alkomat wykazał prawie 2,5 prom alkoholu. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej także był karany za kierowanie autem na podwójnym gazie. Teraz sprawa mężczyzn zajmie się sąd.
– –
mł. asp. KAROLINA GASTOŁ - ZAWICKA
RZECZNIK PRASOWY KPP W SZTUMIE
W minionym tygodniu sztumscy strażacy interweniowali m.in. do dwóch pożarów oraz do 8 miejscowych zagrożeń.
Na szczęście były to stosunkowo niegroźne pożary nieużytków rolnych. Płonęła trawa i opony, co wiązało się z silnym zadymieniem i zagrożeniem dla środowiska. Takie interwencje podejmowano 8 czerwca dwukrotnie w Polaszkach ok. godz. 1 i 16.13.
11 czerwca o godz. 1.38 w Starym Dzierzgoniu VW passat rozbił się na drzewie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu rozbitego pojazdu m.in. przez odłączenie przewodów samochodowych. Przybyli na miejsce ratownicy zastali kierowcę poza pojazdem.
7 czerwca o godz. 6.24 w Monasterzysku Wlk. drogę wojewódzką blokował konar drzewa, który strażacy zmuszeni byli sprawnie usunąć z szosy.
8 czerwca ok. godz. 1 przy ul. Sierakowskich w Sztumie w budynku wielorodzinnym, pojawił się problem z chorym. Ratownicy medyczni mieli trudności z transportem pacjenta do karetki. Ostatecznie wezwano straż pożarną. Do podobnej interwencji doszło także przy ul. Sierakowskich w tym samym mieście, gdzie funkcjonariusze KP PSP pomogli w transporcie osoby otyłej do domu.
9 czerwca o godz. 9.32 w Dzierzgoniu przy ul. im. Wł. Jagiełły i 10 czerwca w Polance przy domu jednorodzinnym strażacy interweniowali do usuwania gniazd owadów.
– –
st. kpt. DARIUSZ TREĆ
RZECZNIK PRASOWY KP PSP W SZTUMIE